امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۱:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144787
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۸
تعداد بازدید: 156
مصطفی میرسلیم وزیر ارشاد دولت دوم هاشمی رفسنجانی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون ضیافت نهار علی ...

مصطفی میرسلیم وزیر ارشاد دولت دوم هاشمی رفسنجانی در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; پیرامون ضیافت نهار علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای وزرای ارشاد دوره‌های گذشته، اظهار داشت: این نشست به مناسبت ایام‌ مبارک دهه فجر و برنامه‌های مختلفی که در این دهه برگزار می‌شود از جمله جشنواره‌های مهمی هنری و فرهنگی تشکیل شد.

وی در پاسخ به اینکه تفاوت جشنواره‌های فجر کنونی با دوره سازندگی ادامه داد: سیر تحول دارای فرود و فراز است، اما در مجموع پیشرفت‌های خوبی داشته‌ایم.

میرسلیم همچنین درباره ادامه مسیر راه وزارت ارشاد تصریح کرد: کار مشکلی باید در این وزارتخانه صورت گیرد، اما اگر خوب عملی و اجرایی شود بسیاری از مشکلات حال حاضر کشور در حوزه‌های حتی اقتصادی و اجتماعی برطرف خواهد شد چرا که ریشه بسیاری از مشکلات در امور فرهنگی است.

وی با بیان اینکه ابتدا باید شناخت حاصل شود بیان کرد: در مرحله نخست باید با کار پژوهشی شناخت حاصل شود و متناسب با حوزه فرهنگ راهبرد و راهکار ارائه شود.

میرسلیم در پاسخ به اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌تواند با ارائه راهکار کمک حال ارشاد باشد، بیان کرد: متاسفانه برخی مسایل در شورای عالی انقلاب فرهنگی در اجرا معطل مانده است.

وی در پاسخ به اینکه در شورا همتی وجود دارد که راهکارهایی را تدوین و ارائه کند، اضافه کرد: در اجرا متاسفانه زمینه‌ طی چند سال گذشته فراهم نبوده است و یا برخی مدیران اجرایی علاقه‌مندای نداشته‌اند، از این رو گرفتار رکود و تعطیلی شده است. اما مشکلات و انحرافات را پذیرفته‌اند، بویژه با اینکه مقامات هم مطرح می‌کنند که اقتصاد و فرهنگ با هم هستند و مسئله ما مسئله اقتصاد است و فرهنگ، اما برای رسیدن به اقتصاد هم باید در قالب اقتضائات فرهنگی آن کشور عمل کرد.

بر اساس این گزارش، در این ضیافت تنها احمد مسجدجامعی وزیر ارشاد دولت اصلاحات و مصطفی میرسلیم وزیر ارشاد دولت سازندگی حضور داشته و صفار هرندی و حسینی وزرای دولت نهم و دهم به دلیل مشکلات کاری حضور نداشتند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها