امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۵:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144818
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۸
تعداد بازدید: 14
سیدتقی نوربخش در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز شکوهمند جمعه 17 بهمن سال جاری اظهار داشت: فرا رسیدن سی و ششمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و تحقق ...

سیدتقی نوربخش در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز شکوهمند جمعه 17 بهمن سال جاری اظهار داشت: فرا رسیدن سی و ششمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و تحقق آرمان‌ مجاهدان راه حق و حقیقت را به شما خواهران، برادران، ملت شریف ایران و تمامی آ‌زادی‌خواهان جهان تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برگ زرینی در تاریخ پرفراز و نشیب میهن اسلامی‌مان است و استقرار و تداوم این شجره طیبه با حمایت و همراهی آحاد ملت بزرگ ایران میسر شده است و انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ این سرزمین است.

وی افزود: اقشار گوناگون مردم به ویژه نیازمندان و محرومان در پیروزی و تداوم انقلاب نقشی منحصر به فرد داشتند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با هدف اجرای احکام نورانی اسلام و بسط و گسترش آزادی و عدالت در همه عرصه‌ها برپا شد برای تحقق آرمان‌های بلند نظام اسلامی در 36 سال گذشته شاهد بودیم که این ملت بزرگ و شریف از هیچ گونه ایثار و فداکاری مضایقه نکردند و در تمام عرصه‌های دفاع از انقلاب اسلامی همواره حاضر بودند.

وی ادامه داد: معمار کبیر انقلاب همواره مسئولان و مدیران نظام اسلامی را به خدمت و رسیدگی به محرومین و مستضعفین توصیه می‌فرمودند، امام (ره) بارها تأکید می‌کردند که گمان نمی‌کنم عبادتی بالاتر از خدمت به محرومین وجود داشته باشد. امام راحل از نیازمندان و محرومان به عنوان ولی نعمت یاد می‌کردند و ایشان می‌فرمودند که مستضعفان، مستمندان و زاغه‌نشینان ولی نعمت ما هستند البته ایشان تأکید می‌کردند که آسایش و رفاه اجتماعی در سایه تلاش و کوشش مردم و اتکا به توان داخلی باید محقق شود و استقلال کشور و عزت مردم نباید برای رسیدن به رفاه و رفع مشکلات اقتصادی فدا شود.

نوربخش گفت: در این باره تصریح فرمودند که من مطمئنم ملت عزیز ایران برای یک لحظه استقلال و عزت خود را با هزار سال زندگی در ناز و نعمت ولی وابسته به اجانب و بیگانگان معاوضه نمی‌کنند.

وی افزود: اینک با گذشت 36 سال از پیروزی انقلاب، شاهد هستیم که مردم شریف ایران همچنان با عزم استوار و ایمان مستحکم پشتیبان نظام جمهوری اسلامی هستند و با تمام وجود از ارزش‌هایی که برای تحقق آنها به پا خواسته‌اند محافظت می‌کنند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: 36 سال از آن روزهای غرورانگیز می‌گذرد و شاهدیم در سالروز پیروزی انقلاب میلیون‌ها نفر از اقشار گوناگون مردم 22 بهمن در سرتاسر کشور به دعوت ولی امر مسلمین رهبر معظم انقلاب اسلامی لبیک گفته به خیابان‌ها می‌آیند و عید انقلاب را گرامی می‌دارند. معنی این جشن ملی هر ساله این است که انقلاب اسلامی قائم به ایمان آحاد مردم است و نظامی که متکی به مردم است مخالفین‌اش هر چه از لحاظ نظامی، ثروت و اقتصاد قدرتمند باشند نمی‌توانند این نظام را متزلزل کنند.

وی افزود: نظام جمهوری اسلامی متکی به مردم است و همان ایمانی که منجر به شکل‌گیری این نظام شده است عامل اصلی پایداری آن نیز خواهد بود.

نوربخش گفت: بنابراین خدمت به چنین مردم شریفی، بزرگترین نعمت و بالاترین افتخار برای مسئولین و مدیران نظام مقدس جمهوری اسلامی است که باید قدر آن را دانست و از تمامی فرصت‌ها و موقعیت‌ها برای خدمت شایسته به مردم استفاده کرد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزود: تمامی نهادها و دستگاه‌ها در دولت تدبیر و امید برای خدمت به مردم و رفع مشکلات کمر همت بسته‌اند و سازمان تأمین اجتماعی نیز در همین جهت عهده‌دار خدمت‌رسانی به اقشار گوناگون جامعه به ویژه جهادگران عرصه تولید کشور است.

نوربخش ادامه داد: به شما مردم شریف، برادران و خواهران و به ملت بزرگ ایران اطمینان می‌دهم در سازمان تأمین اجتماعی رویکرد خدمت به بیمه‌شدگان، مستمری‌بگیران و کارفرمایان گرامی به عنوان صاحبان اصلی صندوق تأمین اجتماعی نه یک شعار بلکه اصلی‌ترین راهبرد و نتیجه تمام تلاش‌ها است.

وی  افزود: بر اساس قانون، برخورداری از تأمین اجتماعی حقی همگانی و تکلیف حاکمیتی است که به لطف الهی در دولت جناب آقای دکتر روحانی شاهد تلاش‌های بسیار ارزنده جهت تحقق این مهم برای تمامی مردم ایران هستیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تصریح کرد: سازمان تأمین اجتماعی در حال حاضر قریب به 40 میلیون نفر از اقشار گوناگون مردم را تحت پوشش دارد و خدمات آن نقطه اتکا و امید مولدترین و زحمت‌کش‌ترین افراد جامعه محسوب می‌شود و شرکای اجتماعی آن به ویژه کارگران و مستمری‌بگیران آینده خویش را در گرو تدابیر این سازمان خدمت‌رسان اجتماعی می‌‌دانند.

وی افزود: این سازمان به عنوان بزرگترین سازمان اجتماعی و اقتصادی کشور با مأموریت‌هایی متنوع و متعهد در حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی، نه تنها متکفل خدمات بیمه‌ای و درمانی به ذینفعان خود است بلکه باید با برنامه‌ریزی و آینده‌نگری نسبت به حفظ و حراست و ارتقای سرمایه‌های بیمه شدگان خود تلاش کرده و در خدمت مردم و یاری‌گر دولت و حاکمیت باشد.

نوربخش اظهار داشت: در خصوص سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، تمام تلاش سازمان معطوف به تحقق این سیاست‌ها است.

وی افزود: این سیاست‌های امیدوار کننده دغدغه همه مسئولین و متولیان کشور و سازمان تأمین اجتماعی مشمول همه بندهای این سیاست‌ها می‌شود. حقیقتاً سازمان مشمول هر 42 بند سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری است و با تشکیل ستادهای ویژه تمام همت و تلاش خود را در جهت تبیین و تسری این سیاست‌ها در ارکان و اجزای سازمان نموده است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: بخش دوم در رابطه با سیاست‌های مقام معظم رهبری درباره نظام سلامت است. سازمان تأمین اجتماعی در اجرای سیاست‌های کلی نظام سلامت که به عنوان یکی از مهمترین اولویت‌های دولت تدبیر و امید مورد توجه قرار گرفته است همکاری کامل دارد و با اختصاص 12 هزار میلیارد تومان بودجه در سال 93 به اجرای این برنامه مبادرت کرده است.

وی افزود: برای همه هموطنان عزیز کاملاً مشخص و قابل لمس است که وضعیتی که هم اکنون در بخش سلامت و رفع دغدغه‌های درمانی مردم در آن قرار داریم قابل قیاس با یک سال قبل نیست در یک سال گذشته بیش از 50 درصد هزینه‌های درمانی توسط خود بیماران پرداخت می‌شد و هم اکنون در نقطه‌ای قرار داریم که کمتر از 6 درصد هزینه‌ها توسط بیماران پرداخت می‌شود.

نوربخش ادامه داد: به علاوه هزینه‌های خانمان‌سوزی مانند شیمی‌درمانی و رادیوتراپی با آخرین مصوبه شورای عالی بیمه در هفته گذشته 100 درصد رایگان گردید و هزینه‌های پرداختی از جیب را به زیر 6 درصد کاهش داد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: حقیقتاً جهت‌گیری و راهبرد اصلی سازمان تأمین اجتماعی به عنوان اصلی‌ترین تأمین کننده منابع و دومین تولیدکننده بخش درمان این است که انشاءالله در جهتی حرکت نماید که همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند بیمار به جز رنج بیماری دغدغه دیگری نداشته باشد.

وی ادامه داد: پرداخت مستمری بازنشستگی، مستمری به بازماندگان و بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران متوفی، مستمری از کار افتادگی، حمایت از بیمه شدگان و مستمری‌بگیران در برابر حوادث و بیماری‌ها، پرداخت مقرری بیکاری، غرامت دستمزد و ایام بیماری، غرامت ایام بارداری و همچنین کمک هزینه ازدواج و پرداخت هزینه‌های کمک پزشکی و کفن و دفن از مهمترین خدمات سازمان تأمین اجتماعی است.

نوربخش گفت: این خدمات متنوع از طریق 480 شعبه بیمه‌ای و 353 بیمارستان و مرکز درمانی متعلق به این سازمان و نیز 46 هزار مرکز درمانی دولتی، خیریه و خصوصی طرف قرارداد سازمان به بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران این سازمان ارائه می‌شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی افتخار خدمت به شریف‌ترین اقشار این کشور یعنی کارگران و فعالان عرصه تولید را دارد و بیش از 56 درصد مستمری‌بگیران و 30 درصد بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی البته حداقل حقوق و دستمزد را می‌گیرند و خدمت به نیازمندان و محرومین جامعه از افتخارات سازمان تأمین اجتماعی محسوب می‌شود.

وی افزود: هم اکنون قانونمداری، برنامه‌محوری، پاک‌دستی و پاسخگویی مهمترین راهبردهای سازمان تأمین اجتماعی است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی تصریح کرد: گستره وسیع بازتاب ویژگی‌های خاص تأمین اجتماعی باعث شده است که برنامه‌ریزی دقیق و علمی مبنای فعالیت قرار گیرد و از شهریور سال گذشته در تأمین اجتماعی کمیته‌های راهبردی برای برنامه‌ریزی صحیح و استراتژی تشکیل شده است.

وی افزود: در برنامه راهبردی سازمان‌ تأمین اجتماعی، برنامه‌محوری، امانتداری، پاک‌دستی، کرامت انسانی، عدالت‌محوری، قانونمداری، همبستگی سازمانی، تعهد حرفه‌ای، اخلاق‌گرایی، آینده‌نگری، بهبود مستمر و روزآمد نمودن ارزش‌های سازمانی مطرح است.

نوربخش ادامه داد: در سال 93 برای بهبود ارتقای خدمات سازمان گام‌های ارزشمندی برداشته شد، افزایش 25 درصدی حقوق بازنشستگان و پرداخت آن از ابتدای سال برای اولین بار به آنها، افزایش مزایای مختلف پرداختی، رفع مشکلات پوشش بیمه‌ای فرزندان چهارم به بعد، فراهم‌سازی زمینه پوشش بیمه‌ای ایرانیان خارج از کشور و گسترش خدمات غیرحضوری جزو خدمات سازمان بوده است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی افزود: هم اکنون سازمان تأمین اجتماعی در سال 93 حدود 3 میلیون مراجعه را با ایجاد خدمات غیرحضوری در شعب سازمان پوشش داده است.

وی ادامه داد: همچنین پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد تا آبان سال جاری پرداخت و تقریباً به روز شده است.

نوربخش گفت: امیدواریم در سال آینده شاهد تداوم روند رو به بهبود خدمت‌‌رسانی سازمان تأمین اجتماعی به بازنشستگان باشیم. سازمان تأمین اجتماعی در نظر دارد در سال آینده شرایطی را فراهم نماید تا مستمری‌بگیران در صورت مراجعه به مراکز دانشگاهی بدون پرداخت فرانشیز یعنی 100 درصد رایگان از خدمات بستری استفاده کنند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ادامه داد: همچنین یکی دیگر از برنامه‌های تأمین اجتماعی در سال 94 ایجاد مسکن امید برای بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی است که با همکاری بین‌بخشی بین سازمان تأمین اجتماعی و وزارتخانه‌های تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مسکن انشاءالله محقق خواهد شد.

وی افزود: در سال 94 افزایش مستمری بازنشستگان از ابتدای سال پرداخت خواهد شد و همچنین افزایش حقوق مستمری‌بگیران بر اساس مصوبه دولت امیدواریم به اندازه‌ای نرخ تورم افزایش پیدا کند یا کمتر از آن نباشد.

نوربخش گفت: همزمان با ایام‌الله دهه مبارک فجر بیمارستان‌های تأمین اجتماعی در کرمان، بیمارستان آیت‌الله کاشانی تهران و بیمارستانی در زابل مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. در همین چند روز و در مجموع 36 پروژه مختلف بیمه‌ای و درمانی در سراسر کشور به امید خدا افتتاح خواهد شد یا افتتاح گردیده است.

وی تصریح کرد: مدیران سازمان تأمین اجتماعی با عزمی استوار و تلاش در جهت تحقق منویات و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به ویژه در حوزه‌های سلامت و اقتصاد ضمن دقت در شناخت شرایط و آسیب‌شناسی اوضاع دیروز و امروز، به بازسازی و ارتقای خدمات این سازمان می‌پردازند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: برادران و خواهران، سازمان تأمین اجتماعی در افق برنامه 1404 انشاءالله سازمانی است پایدار، پویا، چابک و سلامت در پاسخگویی با برایندهای هوشمند ارائه خدمات کیفی به ذینفعان.

وی خاطرنشان کرد: در آستانه یوم‌الله 22 بهمن و فرا رسیدن عید انقلاب اسلامی کارکنان سازمان تأمین اجتماعی نیز همچون اقشار مختلف ملت در این جشن بزرگ ملی حضور یافته و با آرمان‌های بلند نظام مقدس جمهوری اسلامی پیمانی دوباره می‌بندد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار