امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۲۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144821
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۵۸
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «صلاح برداویل» از مقامات رسمی حماس به خبرنگار روزنامه ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «صلاح برداویل» از مقامات رسمی حماس به خبرنگار روزنامه «الرساله» گفته است که اسراییل، از اطلاعاتی که از آژانس اطلاعاتی فلسطینی وفادار به «محمود عباس» رییس تشکیلات خودگردان فلسطین، دریافت می‌کرده، نزدیک به 30% از اهدافش در جنگ 50 روزه تابستان گذشته در غزه را شناسایی و هدف موشک قرار داده است.

بنا به گفته برداویل، صدها فلسطینی در جریان این حملات که با اطلاع‌رسانی آژانس امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطینی به ارتش اسراییل صورت می‌‌گرفته، کشته شده‌اند. برداویل به خبرنگار این روزنامه گفت: «اطلاعات را که شامل سندها، عکس‌ها و مختصات‌هایی است که از سوی آژانس امنیتی فلسطین به دشمن صهیونیست داده می‌شده و برای هدف قرار دادن باریکه غزه بکار می‌رفته، ارزیابی و تایید کرده‌ایم». وی در ادامه افزود: «ده‌ها هدف بمباران شدند و از آنجا که هواپیماها نمی‌توانند بین یک کودک و برادرش تمایزی قایل شوند، تعداد زیادی از فلسطینی‌های عضو حماس و فتح کشته شدند».

بنابر گزارش پایگاه خبری «تایمز اسراییل» آژانس امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین، اطلاعاتی را درباره محل استقرار اعضای حماس و گروه جهاد اسلامی در «خزائیه»، منطقه‌ای در مرکز نوار غزه، به ارتش اسراییل داده است.

برداویل در ادامه تاکید کرد که «برمبنای اعتراف افرادی که با آژانس امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین در ارتباط بوده‌اند، این آژانس حدود 29% از اهداف رژیم اشغالگر را در باریکه غزه در طول جنگ اخیر شناسایی کرده است.» وی در ادامه افزود «فنآوریی که این عوامل آژانس امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین برای فرستادن اطلاعات به رژیم اشغالگر بکار می‌بردند بسیار پیشرفته و نزدیک به همان فنآوری بوده که از سوی رژیم اشغالگر به کار گرفته می‌شده است... این امر میزان هماهنگی بین دو طرف را مشخص می‌کند».

در روزهای آغازین همین هفته، حماس از دستگیری «خطرناک‌ترین هم‌دست» درست زمانی که وی بنا داشت از غزه به اسراییل برود، خبر دادند. بنا به گفته پایگاه خبری حماس «المجد»، به نقل از منابع امنیتی ناشناس، مرد دستگیر شده، برای 15 سال با اسراییل برای جذب همدست‌های بیشتر و فراهم آوردن مشخصات افرادی که باید تهدید شوند یا پیشنهاد مالی یا پزشکی به آنها داده شود، همکاری می‌کرده و «شاباک» سرویس امنیت داخلی اسراییل، از وی به عنوان یکی از ارزشمندترین دارایی‌هایش یاد کرده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها