امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۶:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144842
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۳۷
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از عربین بیزینس، این پایگاه در آخرین گزارش فصلی خود نسبت به شرایط اقتصادی

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از عربین بیزینس، این پایگاه در آخرین گزارش فصلی خود نسبت به شرایط اقتصادی کشورهای صادر کننده و وارد کننده نفت در جهان پس از کاهش شدید قیمت این حامل انرژی اعلام کرد، کشورهای شورای همکاری خلیج فارس با کاهش شدید قیمت نفت در ماه های گذشته در مجموع 215 میلیارد دلار ضرر خواهند کرد.

بنا به گفته لیلی متقی، کارشناس اقتصادی حوزه خاورمیانه و شمال آفریقای بانک جهانی و نویسنده این گزارش، شوک کاهش قیمت نفت می تواند توان برخی کشورهای تولید کننده نفت را در عمل به تعهدات آنها در زمینه مخارج جاری خود را تهدید کند.

وی در گزارش خود با اشاره به کاهش قیمت نفت از 110 دلار به 60 دلار در هر بشکه اعلام کرد، این میزان ضرر کشورهای حوزه خلیج فارس معادل 14 درصد از مجموع کل تولید ناخالص داخلی این کشورها خواهد بود.

این گزارش می افزاید، کشورهایی مانند تونس، لبنان، مصر و اردن از جمله کشورهای وارد کننده نفت خواهند بود که بیشترین سود را از این کاهش قیمت جهانی خواهند برد.

گزارش بانک جهانی می افزاید، کاهش قیمت نفت می تواند به کسری بیشتر بودجه جاری کشورهای تولید کننده نفت بی انجامد.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها