امروز : دوشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 24
۱۴:۲۲
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144843
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۳۷
تعداد بازدید: 35
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم اعلام بیانیه قانون اساسی جدید یمن در قصر جمهوری در صنعا پایتخت این کشور با ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مراسم اعلام بیانیه قانون اساسی جدید یمن در قصر جمهوری در صنعا پایتخت این کشور با حضور شخصیت& zwnj;های سیاسی این کشور از جناح‌‌های مختلف یمنی برگزار شد.

براساس قانون اساسی جدید یمن در دوره انتقالی شورای پنج نفره مسئولیت‌های رئیس جمهور را بر عهده خواهد گرفت.

همچنین مجلس انتقالی جای مجلس نمایندگان منحل شده را خواهد گرفت و شورای ریاستی دولت پیشبرد امور تشکیل می‌دهد.

براساس این بیانیه، دولت انتقالی ملزم به رعایت حقوق و آزادی‌ها در مرحله انتقالی است و روابط خارجی نیز براساس حسن همجواری و عدم دخالت در امور داخلی دیگر کشورهاست.

همچنین کمیته‌های انقلابی نمایندگان انقلاب یمنم هستند و در شهرهای مختلف زیرشاخه‌های آن فعالیت خواهند کرد.

قانون اساسی جدید یمن تصریح می‌کند که کمیته عالی انقلاب این کشور تصمیم گرفته که یک شورای ملی انتقالی 551 نفره را بجای پارلمان سابق تشکیل دهد که در آن علاوه بر حق حضور نمایندگان مجلس سابق، گروه‌های سیاسی که در مجلس قبلی یمن حضور نداشته‌اند، حضور خواهند داشت.

انصارالله یمن چهارشنبه شب با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که طی چند روز آینده، به اقدامات لازم برای ساماندهی به اوضاع کشور مبادرت خواهد ورزید به ویژه تدارکات لازم برای آن دیده شده است.

در بیانیه انصارالله وعده داده شده که این تصمیمات موجب برون‌رفت کشور از بحران جاری و رفع خلأ ایجاد شده و رسیدن به یک وضعیت امن و باثبات متکی بر اصل مشارکت خواهد شد.

منابع آگاه سیاسی معتقدند که انصارالله با برخی دیگر از گروه‌های سیاسی یمن بر سر تشکیل شورای ریاستی جدید برای هدایت یمن، توافق کرده است.
انتهای پیام/
 
   
 
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار