امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 19
۰۷:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144869
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 12
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر امروز در جلسه شورای اداری استان قم که در تالار معصومیه قم برگزار شد، ضمن ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، عبدالرضا رحمانی فضلی عصر امروز در جلسه شورای اداری استان قم که در تالار معصومیه قم برگزار شد، ضمن تبریک ایام دهه فجر اظهار کرد: توفیقی است که برای مرتبه سوم در شورای اداری استان قم شرکت کنم.
وی افزود: در آستانه سی و هفتمین سال انقلاب هستیم که این به معنای ایستادگی در برابر دشمنانی است که به مردم ستم روا می‌داشتند.
وزیر کشور گفت: امسال در شرایط مهم و حساسی قرار داریم و در این راستا به برکت هدایت‌های رهبر معظم انقلاب توانسته‌ایم در برابر هجمه‌های دشمنان ایستادگی کنیم.
رحمانی فضلی تصریح کرد: انقلاب اسلامی برای همه مردم بسیار مهم است و دلیل این امر این است که مردم می‌دانند در مطمئن‌ترین و مستحکم‌ترین نظام در میان سایر نظام‌های جهان زندگی می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه هیچ کشوری جرات مبارزه با ایران را ندارد گفت: در ادبیات انقلابی کشورها در تحلیل‌های خود به دنبال این هستند که بدانند ایران چگونه توانست خود را از زیرسلطه کشورهای مستکبر و دشمنانش نجات بخشد.
وزیر کشور خاطرنشان کرد: با وجود فشارهای بین‌المللی و تحریم‌ها و وجود دشمنان داخلی و خارجی، ایران توانسته‌ استقلال خود را حفظ کند و این امر مورد تعجب دیگر کشورها شده است.
رحمانی فضلی با اشاره به اینکه کشورهای غربی از ایران ترس دارند گفت: تکیه بر اصول دینی و اسلامی در همه کشورهای اسلامی امری پذیرفته شده ‌و توانمندی‌هایی که جمهوری اسلامی ایران در شرایط مختلف از خود نشان داده ‌برای کشورهای دیگر تعجب برانگیز است.
وی بیان کرد: تاثیر گذارترین کشور در منطقه، ایران است و همین امر سبب شده است که ایام دهه فجر را ایام شکرگذاری بنامیم زیرا ایران با اقتدار در تعاملات منطقه‌ای و بین‌المللی توانسته‌ وارد صحنه شود.
وزیر کشور با اشاره به اینکه امسال در سی ‌و هفتمین سال پیروزی انقلاب قرار داریم گفت: باید نسبت به حوزه‌های مختلف کشور شناخت داشته باشیم زیرا سرنوشت و آینده مردم به دست دولتمردان است و ما باید در برابر مردم و پروردگار پاسخگو باشیم.
رحمانی فضلی تاکید کرد: سهم دولتمردان در استقرار انقلاب باید مشخص شود و باید به مردم در این حوزه پاسخ دهیم که خوشبختانه در حوزه سیاسی در حال حاضر مشکل حادی وجود ندارد و وحدت و انسجام در کشور به طور کامل حاکم است. در سیاست داخلی نیز نمی‌توان موردی را به عنوان مسئله حاد معرفی کرد.
وزیر کشور یادآور شد: تنوع اقلیت‌ها و حوزه‌های مختلف جغرافیایی به عنوان یک بستر چالش در کشور باید مورد بررسی قرار بگیرد زیرا دشمنان از همین تنوع اقلیت‌ها برای آسیب زدن به کشور استفاده می‌کنند اما خوشبختانه در کشور شاهد وحدت میان مردم و اقلیت‌های مختلف هستیم.
رحمانی فضلی با اشاره به انتخابات سال آینده گفت: سال آینده انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری را پیش رو داریم که باز هم مردم در این راستا با وحدت افتخاری دیگر برای کشور رقم خواهند زد.
وی تصریح کرد: آزادی اجتماعی و امنیت در حال حاضر با وجود مشکل‌آفرینی و دشمنی‌های کشورهای غربی در کشور حاکم است و این در حالی است که دشمنان تنها به دلیل ضربه زدن به کشور در منطقه حضور پیدا می‌کنند.
وزیر کشور خاطرنشان کرد: در حوزه اقتصادی برای دشمنان بسیار تعجب برانگیز است که چطور می‌توانیم کشور را با وضع موجود اداره کنیم که دلیل این وابسته بودن مقطعی کشور به نفت است اما پس از تحریم‌ها دولت به دیگر توانایی‌های خود توانست اتکا کند.
رحمانی فضلی بیان کرد: با همه تحریم‌ها می‌توان نمره قبولی را گرفت اما این قابل قبول برای دولتمردان و مردم نیست زیرا که تورم و بیکاری از مهمترین مشکلات کشور است و در همین راستا باید افزایش بهره‌وری، صرفه جویی و جذب سرمایه‌های مردمی مورد توجه مسئولان قرار گیرد.
وی تاکید کرد: اعتماد به مردم و اصلاح نظام دموکراسی و تشویق کسانی که در راستای پیشرفت کشور فعالیت می‌کنند سبب پیشرفت‌های بسیاری در حوزه اقتصاد خواهد شد.
وزیر کشور یادآور شد: باید فعالیت‌های خود را در حوزه اجتماعی گسترش دهیم که در این راستا مردم می‌توانند به دولتمردان کمک کنند.
رحمانی فضلی با اشاره به اینکه اعتیاد زمینه ساز آسیب‌های اجتماعی است گفت: نظارت و مراقبت از افرادی که در هر نهاد مشغول به فعالیت هستند سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.
وی عنوان کرد: هجمه اصلی دشمنان در حوزه فرهنگی و مخالفت اصلی دشمنان با اسلام است و اگر ایمان و باور دینی در میان مسئولان و مردم وجود نداشته باشد دیگر نمی‌توانیم در مقابل دشمنان ایستادگی کنیم.
وزیر کشور بیان کرد: در حال حاضر جنگ میان دشمنان و کشورهای اسلامی جنگ دین و فرهنگ است و اگر کشور را از هسته اصلی دین خارج کنند و دین دیگری را به مردم عرضه کنند دیگر آنها نگرانی نخواهند داشت.
رحمانی فضلی تاکید کرد: اسلامی که عقبه داعش و طالبان است اگر در میان کشورهای اسلامی رواج پیدا کند به طور قطع شاهد ضربه‌های فراوانی به بدنه دین و فرهنگ خواهیم بود این در حالی است که نوع فعالیت دشمنان به معنای یک جنگ نرم و نامرئی است و امروز کشور ایران در مرکز این تهاجمات قرار دارد.
وی بیان کرد: نباید فرهنگ را مساوی با یک رفتار بدانیم زیرا که حوزه فرهنگ بسیار گسترده است و رفتار جزیی از فرهنگ است و در این راستا نباید از حوزه‌های مختلف فرهنگ غفلت کنیم و باید خود را مجهز کنیم.
وزیر کشور گفت: اعتمادسازی بین کشور ایران با دیگر کشورهای منطقه سبب افزایش قدرت کشور در جهان می‌شود و این در حالی است که دیگر کشورها ایران را پناهگاه معرفی می‌کنند.
وی با اشاره به اتفاقات سال 88 گفت: این حادثه سبب تفکرات غلط در میان دشمنان شد و از همین رو تحریم‌ها را افزایش دادند تا حادثه دیگری را در انتخابات سال 92 رقم بزنند.
رحمانی فضلی تاکید کرد: کشورهای غربی هیچ راهی به جز مذاکره با ایران نداشتند و دولت در این راستا از تمام حقوق ملت ایران در مذاکرات دفاع می‌کند و تمام مذاکرات ایران با کشورهای دیگر زیرنظر رهبر معظم انقلاب است.
رحمانی‌فضلی با اشاره به اینکه آمریکا و اروپا دیگر قدرت سابق را ندارند گفت: در شرایط کنونی که شاکر انقلاب هستیم نباید لطف خدا را فراموش کنیم.
انتهای پیام/78022/گ40/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها