امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14487
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۵
تعداد بازدید: 128
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ارومیه حمید رعناقد صبح امروز در بازدید از روند اجرای نخستین مرکز تحقیقات و مطالعات میش مرغ ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از ارومیه حمید رعناقد صبح امروز در بازدید از روند اجرای نخستین مرکز تحقیقات و مطالعات میش مرغ کشور در بوکان، اظهار داشت: نخستین مرکز تحقیقات و مطالعات میش مرغ کشور در بوکان در حال احداث است و امید می‌رود در آینده نزدیک شاهد بهره‌برداری از این طرح باشیم.

وی با بیان اینکه این طرح مراحل نهایی خود را طی می‌کند، بر تسریع در روند اجرای آن تاکید کرد و افزود: در حال حاضر مرکز تحقیقات و مطالعات میش مرغ کشور دارای 80 درصد پیشرفت فیزیکی است.

رعناقد با بیان اینکه در این زمینه از تسهیلات بانکی نیز استفاده شده است، خاطرنشان کرد: هدف از راه‌اندازی این مرکز، حفاظت، احیا و تکثیر مصنوعی میش مرغ در استان است.

معاون محیط زیست آذربایجان غربی اعلام کرد: این مرکز در زمینی به مساحت 2 هکتار در دست اجرا است و در صورت لزوم با راه‌اندازی آن شاهد گسترش آن خواهیم بود.

رعناقد با بیان اینکه شهرستان بوکان یکی از مناطق زیست میش مرغ است، اعلام کرد: در حال حاضر این گونه در حال انقراض است و باید جلو این امر گرفته شود که امید می‌رود با راه‌اندازی مرکز تحقیقات و مطالعات میش مرغ شاهد جلوگیری از این امر باشیم.
انتهای پیام/61001/ع30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها