امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144872
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 58
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری در همایش « بازخوانی 36 سال ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، آیت‌الله کعبی عضو مجلس خبرگان رهبری در همایش « بازخوانی 36 سال ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران» که به همت اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان برگزار شد به بررسی مفاهیم انقلاب اسلامی پرداخت و با طرح این سوال که آیا انقلاب ایران یک انقلاب ملی است یا منطقه‌ای و جهانی گفت: آیا جوهره انقلاب اقتصادی یا سیاسی است یا امنیتی و دفاعی؟ پاسخ به این سوالات می‌تواند دیدگاه ما را نسبت به انقلاب اسلامی تغییر دهد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه افزود: انقلاب اسلامی محدود به زمان و مکان نیست بلکه در تمامی عرصه‌های تمدن‌سازی با شعاع جهان‌بینی و تمامی زمینه‌ها است.

آیت‌الله کعبی در ادامه گفت: انقلاب اسلامی را باید مانند انقلاب اسلامی که در بریتانیا شکل گرفت، نگاه کرد اما با این تفاوت که نه تنها در عرصه صنعت بلکه در تمامی عرصه‌ها باید آن بررسی شود.

وی در رابطه با عوامل تمدن‌سازی در انقلاب اسلامی، تصریح کرد: برای تمدن‌سازی انقلاب اسلامی ایدولوژی الهی و جهانی نیاز است، نه ایدولوژی بشری.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه تصریح کرد: یکی از عوامل تمدن‌سازی در انقلاب اسلامی رهبری است، رهبر اسلامی منشاء گرفته، از ولایت فقیه، رکنی مهم در تمدن اسلامی است.

وی به عنوان اضافه کرد: وجود نخبگان و خواص و منابع انسانی تمدن‌ساز و انسان‌های خلاق، با برنامه و هوشمند یکی دیگر از عوامل تمدن‌سازی در انقلاب اسلامی است.

آیت‌االله کعبی خاطرنشان کرد: ملت نیز یکی دیگر از عوامل مهم تمدن‌سازی در انقلاب اسلامی  است.

وی از مقاومت و پایداری به عنوان آخرین عامل در تمدن‌سازی انقلاب اسلامی نام برد و افزود: ملت و مسئولین باید در راه تمدن‌سازی، مقاومت و پایداری از خود نشان دهند.

آیت الله کعبی در پایان سخنان خود با اشاره به نقشه دشمن در مقابله با تمدن اسلامی گفت: تشریفاتی کردن رهبر، رهبرسازی و نفوذ در رهبری از جمله عوامل نفوذ در حوزه تمدن اسلامی و منحرف کردن آن است.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها