امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۰۹:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144875
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 10
به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت الاسلام یحیی صالح نیا در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کن(غرب تهران)، گفت: ...

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت الاسلام یحیی صالح نیا در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کن(غرب تهران)، گفت: ملّت ما مستحضر هستند که ما در یک جنگ تمام عیار سیاسی، فرهنگی واقتصادی با غرب هستیم.
وی ادامه داد: کش دادن مذاکرات هسته‌ای، پایین آوردن عمدی قیمت نفت، ترویج تروریسم، برخورد دوگانه با حقوق بشر و ده‌ها مساله دیگر بخشی از این جنگ هستند.

صالح نیا تصریح کرد: آنهایی که فکر می‌کنند جمهوری اسلامی اهل مذاکره نیست و یا جمهوری اسلامی با کشورهای خاصّ سر جنگ دارد با گذشت 12 سال از مذاکرات مستمرّ ایران با شش کشور که قریب به دو سال آن در دورۀ دولت محترم یازدهم انجام شده بفهمند که آنها هستند که دست از سر جمهوری اسلامی و مردم ما بر نمی دارند.

این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: امام بزرگوار ما مرتّب می‌فرمودند که: همه توطئه‌های جهانخواران علیه ما از جنگ تحمیلی گرفته تا حصر اقتصادی و غیره برای این بوده است که ما نگوییم اسلام جوابگوی جامعه است و حتماً در مسائل و اقدامات خود از آنان مجوز بگیریم. باید به سمتی حرکت نماییم که ان‌شاء‌اللَّه تمام رگه‌های وابستگی کشورمان از چنین دنیای متوحشی قطع شود.

رئیس کمیته مراجع و روحانیون شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: پیام راهپیمایی 22 بهمن امسال به سیاست بازان آمریکایی و صهیونیست های روسیاه این است که مردم عاشورایی ایران را نمی شود با تحریم و تهدید کنترل کرد.از مجلس محترم شورای اسلامی هم می خواهیم در صورت هرگونه کارشکنی آمریکائیها در مذاکرات دولت را ملزم به لغو قرارداد ژنو کنند.

صالح نیا گفت: جامعه اسلامی و حزب الله ولایت محور است. دشمنان کج فهم ما بدانند گذشت آن زمانی که سرویس های جاسوسی شما با دوقطبی های کاشانی مصدق، مطهری شریعتی، بهشتی بنی صدر و... جامعه ما را مشغول می کردند.

وی با بیان اینکه جامعه ما یک محور دارد. و آن محور هم فقیه عادل جامع الشرایط مبسوط الید است، ادامه داد: مشروعیّت قانون اساسی، مشروعیّت تصمیمات مجلس و دولت و قوۀ قضائیّه بستگی به نظر موافق او دارد. تبعیّت از او عین تبعیّت از رسول الله صلّی الله علیه وآله است. این هم محصور در زمان ما نیست.

امام جمعه کن گفت: پیشرفت‌های ایران نشان می‌دهد هر جا مردم ما یک صدا پشت چنین فردی حرکت کرده‌اند ایران رشد سریعی داشته است.

صالح نیا تصریح کرد: هرکس چه در دولت قبل و چه در دولت فعلی منتقد دارد خوشحال باشد چون معلوم است که کار می کند. فقط کسانی که گوشه‌ای نشسته و کاری نمی‌کنند منتقد ندارند. طبیعتاً مردم عزیز ما مثل همۀ ملّت‌های دیگر گله‌هایی دارند. مردم ما خیلی راحت می‌توانند به رئیس جمهور و امام جمعه و وزیر و وکیل گله‌هایشان را مطرح کنند.

وی گفت: مسئولین باید متوجه باشند که انتقاد پذیری در دین ما و مذهب ما بارها و بارها مورد تاکید قرار گرفته است. اینکه دائما منتقدان خود را نادان و بی سواد و ... بخوانیم در شان روحانیت و مسئولان نیست.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها