امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144881
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 233
عزیزالله نظری در گفت و گو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; عدم آگاهی و اطلاع افراد از قوانین و مقررات را یکی از دلایل وقوع جرم ...

عزیزالله نظری در گفت و گو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; عدم آگاهی و اطلاع افراد از قوانین و مقررات را یکی از دلایل وقوع جرم دانست و گفت: از سال گذشته تاکنون 26 هزار و 372 نفر ساعت کلاس آموزشی در یگان‌های نظامی و انتظامی استان برگزار شده ولی این میزان با توجه نیروهای موجود در استان، مطلوب نیست و باید آن را ارتقا دهیم.

وی بر گزارش تمام جرائم توسط یگان‌ها به دستگاه قضایی تأکید کرد و گفت: عاملی که می‌تواند موفقیت برنامه‌های پیشگیری را تضمین کند گزارش دقیق جرائم است لذا فرماندهان و قسمت‌های نظارتی به این اصل مهم توجه داشته باشند که نباید از باب دلسوزی جرمی را گزارش نکنند.

این مقام قضایی با بیان این که پیشگیری از وقوع جرم یک موضوع کاملاً فراقوه‌ای و علمی است، تصریح کرد: برای شناسایی عوامل وقوع جرم و آسیب‌های ناشی از آن می بایست کارشناسان و صاحب نظران دستگاه‌های مختلف وارد عمل شده و همکاری کنند.

رئیس سازمان قضایی استان کردستان به نقش امربه معروف و نهی از منکر در پیشگیری از وقوع جرم اشاره کرد و گفت: ما نباید از نقش محوری دین و اجرای امر به معروف و نهی از منکر غافل شویم و عملکرد دفاتر نمایندگی ولی فقیه و عقیدتی و سیاسی در یگان‌ها در این زمینه بسیار مهم است.

وی همچنین از رسیدگی و مختومه شدن 91 درصد پرونده‌های ورودی به این سازمان خبر داد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها