امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144886
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 162
مهرزاد حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به ...

مهرزاد حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به این پرسش که & laquo;در شرایط آلودگی هوا در کلان شهرها وضعیت زنگ ورزش در مدارس چگونه است؟»، اظهار داشت: این موضوع مشمول چند کلان شهر است و مشمول کل کشور نمی‌شود.

وی افزود: متأسفیم که دانش‌آموزان کلان شهرها با چنین مشکلی مواجه هستند و مجبور می‌شوند در زمانی که آلودگی هوا وجود دارد فعالیت‌های ورزشی خود و مخصوصاً فعالیت‌های هوازی را به حداقل برسانند یا انجام ندهند.

حمیدی با توصیه‌ای به معاونان تربیت بدنی و دبیران ورزش استانهای کشور برای ورزش در هنگام وجود آلودگی هوا، خاطرنشان کرد: در این زمینه حتماً باید فعالیت‌های جایگزین را پیش بینی کنیم.

معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش با اشاره به فعالیت‌های جایگزین برای ورزش در شرایط آلودگی هوا، تصریح کرد: به عنوان نمونه فعالیت‌های ایست ورزی که در کلاس درس می‌توان انجام داد از جمله این فعالیت‌ها است.

وی افزود: همچنین فعالیت‌هایی که عمدتاً هوازی نیست و نیاز به یک تنفس شدید ندارد و اگر مدارس امکانات و فعالیت‌های غیر هوازی داشته باشند می‌توانند این موضوع را انجام دهند؛ عمدتاً اگر سالن ورزشی در جوار برخی مدارس وجود داشته باشد و یا سالن‌های دانش‌آموزی که نزدیک مدارس باشند، می‌توانند به عنوان فعالیت جایگزین استفاده کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها