امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۶:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144889
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 46
علی یزدانی دندانپزشک در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اجرای روش مناسب مسواک زدن برای تمیز کردن مناسب دندان را ضروری دانست و اظهار کرد: هر ...

علی یزدانی دندانپزشک در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس اجرای روش مناسب مسواک زدن برای تمیز کردن مناسب دندان را ضروری دانست و اظهار کرد: هر بخش دهان نیازمند 8 تا 10 بار کشیدن مسواک است یعنی مسواک را باید برای 8 یا 10 بار در بخشی از دندان کشید و بیش از این حد سائیدن دندان ها به شمار می رود.

وی تصریح کرد: اگر بیش از این حد دندان‌ها را با مسواک بسائیم بسته به نوع مسواک و خمیردندان در حال سائیدن دندان هستیم چرا که یک خمیر نرم روی دندان نیازمند یک ساعت شستشو با مسواک نیست.

این دندانپزشک خاطرنشان کرد: برخی افراد با مسواک در مقابل تلویزیون می نشینند و مسواک را برای مدت یک ربع بر هر بخش دهان می کشند که این کار به شدت برای دندان ها مضر است.

یزدانی افزود:‌ برخی افراد مسواک را خراب می‌کنند چرا که فکر می‌کنند با فشار دادن مسواک به دندان‌ها آنها را بهتر تمیز می‌کنند متاسفانه این گونه افراد از مسواک زبر استفاده می‌کنند.

وی تصریح کرد: گاهی این گونه افراد با فشار زیادی که به مسواک می‌آورند در عرض یک هفته مسواک را از بین می‌برند، ولی من به عنوان یک دندانپزشک که روزانه بیش از یکبار دهان خود را می‌شویم تا شش ماه می‌توانم مسواک خود را در شرایط مناسب نگاه دارم که فرم آن تغییر نکند.

این دندانپزشک خاطرنشان کرد: مسواک زبر همراه با خمیردندان باعث سائیده شدن طوق دندان از سمت لثه می‌شود. یعنی نه تنها برای تمیز کردن دندان استفاده از مسواک زبر لازم نیست بلکه عوارضی را برای دندان ایجاد می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها