امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۳:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144895
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورخه 23 آذر 93 و از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره سرقت کیف دستی و گوشی ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورخه 23 آذر 93 و از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 وقوع یک فقره سرقت کیف دستی و گوشی تلفن همراه به شیوه & laquo;کش روی» از داخل یک آموزشگاه آزاد هنرهای نمایشی به کلانتری 101 تجریش اعلام شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کش روی و به دستور شعبه چهارم بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

اظهارات مالباخته:

مالباخته -شاکیه- پس از حضور در اداره هجدهم پلیس آگاهی در شکایت خود به کارآگاهان گفت: در ساعت 15 مورخه 23 آذر 93 جوان ناشناسی وارد آموزشگاه هنرهای نمایشی در خیابان شریعتی – خیابان موسیوند شد و مدعی ثبت نام در رشته بازیگری شد.

در زمان حضور این شخص در داخل آموزشگاه و در حالی که مدام در حال صحبت کردن با گوشی تلفن همراهش بود، برای آوردن مدارک ثبت نام به داخل یکی از اتاق ها رفتم اما پس از مراجعه به محل کار خود دیگر این جوان را مشاهده نکردم.

چند دقیقه ای از رفتن این شخص گذشته بود که متوجه نبود گوشی تلفن همراه خود شدم ! و در زمان بازرسی میز کار خود متوجه نبود لپ تاپ، مبلغ 6 میلیون و 400 تومان وجه نقد داخل میز، چند عدد عابربانک حاوی رمز متعلق به آموزشگاه و .... شدم.

پس از آن بلافاصله به بررسی تصاویر دوربین های مداربسته داخل آموزشگاه پرداخته و در کمال تعجب متوجه شدم که همان جوان مدعی ثبت نام در رشته بازیگری، در زمانی کمتر از یک دقیقه و با سوء استفاده از عدم حضور بنده اقدام به سرقت تمامی این اموال نموده و از آموزشگاه خارج شده است.»

 

طرح شکایت های مشابه:

با طرح شکایت های مشابه از سوی مدیران برخی مراکز تجاری و خدماتی سطح شهر تهران، کارآگاهان از وقوع سرقت های مشابه در این مراکز اطلاع پیدا کردند.

مدیر یکی از آژانس های مسافرتی در شکایت خود عنوان کرد: شخص ناشناسی به آژانس مسافرتی بنده واقع در خیابان سهروردی آمد و ضمن معرفی خود به عنوان مسافر در یک لحظه اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه یکی از کارمندان بنده کرد.

مدیر یک دفتر بیمه در خیابان شهید بهشتی نیز به کارآگاهان گفت: فردی وارد دفتر بیمه ... شد و همزمان با ورود این شخص به داخل دفتر، تلفنی به دفتر زده شد مبنی بر اینکه یک بسته پستی از سوی بیمه مرکزی توسط مأمور پست به مقابل ساختمان آورده شده است.

جهت تحویل گرفتن بسته به پائین ساختمان مراجعه کرده اما فردی را جهت تحویل دادن بسته مشاهده نکردم.

در زمان مراجعه به دفتر متوجه عدم حضور این شخص و در ادامه  سرقت گوشی تلفن همراه، وجوه نقد داخل کشوی میز و ... شدم.

وقتی دوربین های مداربسته داخل دفتر را مشاهده کردم متوجه انجام سرقت توسط این شخص شدم که در تمام مدت حضورش در دفتر دائما با گوشی تلفن همراه خود صحبت می کرد.

 

تحقیقات پلیسی و دستگیری متهم:

در ادامه رسیدگی به پرونده و با بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته  محل ارتکاب سرقت ها، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که تمامی سرقت ها توسط جوانی حدودا 35 ساله انجام شده است.

با بدست آمدن تصاویر دوربین های مداربسته و بهره گیری از بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه دار بنام علیرضا . ق ( 37 ساله ) و دارای سوابق متعدد در زمینه کیف قاپی و سرقت اماکن شدند که تصویر وی از سیستم جامع پلیس استخراج و توسط تمامی شکات و مالباختگان مورد شناسایی قرار گرفت.

با توجه به تمامی دلایل، شواهد و مدارک موجود در خصوص ارتکاب سرقت ها توسط علیرضا . ق مخفیگاه و محل تردد وی در منطقه شوش – خیابان شهید ابراهیمی شناسایی و در ساعت 20 مورخه 5 بهمن 93 در لحظه سوار شدن به یک دستگاه خودروی پژو 405 خاکستری رنگ دستگیر و به اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

سرهنگ کارآگاه داوود فرد، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به تصاویر بدست آمده از محل های سرقت و قطعی بودن ارتکاب سرقت ها از سوی متهم و به منظور شناسایی دیگر جرایم ارتکابی و همچنین شکات و مالباختگان احتمالی، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام قضایی صادر شده است؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی اداره هجدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار