امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144899
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۶
تعداد بازدید: 30
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری شهرنوشت، الهه راستگو در بازدید از جشنواره هفته ارگانیک تهران گفت: نمایشگاه ارگانیک ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری شهرنوشت، الهه راستگو در بازدید از جشنواره هفته ارگانیک تهران گفت: نمایشگاه ارگانیک تلاش خوبی از سوی دوستان شهرداری و سازمان‌های مردم نهاد و موید تاکیدات مقام معظم رهبری درباره سپردن کار مردم به خود مردم است.
وی ادامه داد: سمومی که از طریق محصولات کشاورزی وارد بدن مردم شده و سلامت آنان را به خطر می‌اندازد، شورای شهر را واداشت در سال 88 مصوبه‌ای را بگذراند که به موجب آن، پایشی در میادین میوه و تره‌بار روی محصولات غذایی انجام و مشخص شد میزان سرطان زایی و خطر سموم بسیار زیاد است.
راستگو افزود: از آن زمان برای رفع این مخاطرات، برنامه‌ریزی برای تولید و عرضه محصولات ارگانیک در سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار صورت گرفت که طی هفت سال گذشته کار موفقی در این خصوص انجام شده است. البته امکانات بیشتری باید در اختیار متخصصان و نخبگان عرصه ارگانیک قرار بگیرد و حمایت های موثری از آنها به عمل بیاید.
رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی شورای شهر تصریح کرد: سازمان میادین میوه و تره‌بار غرفه‌های خود را در میادین میوه و تره بار با 30 درصد تخفیف در اختیار تولیدکنندگان ارگانیک می‌گذارد که لازم است این گونه اقدامات گسترش یابد؛ زیرا با توجه به اینکه تولید محصولات ارگانیک برای تولیدکنندگان بسیار هزینه‌بر است و گاهی برای آنها سودی باقی نمی‌ماند، کمک‌های بیشتری لازم است تا برای آنها انگیزه‌سازی شود و افراد بیشتری جذب این حوزه شوند تا بتوانیم سلامتی بیشتری را برای مردم به ارمغان بیاوریم.
وی با تاکید بر اهمیت آموزش در زمینه ارگانیک گفت: فرهنگ‌سازی، آموزش همگانی و اطلاع رسانی به مردم در این زمینه بیش از پیش مورد نیاز است. در جشنواره هفته ارگانیک تهران برای آشنایی کودکان با مقوله ارگانیک غرفه نقاشی در نظر گرفته شده است، همچنین در کتاب‌های درسی تا حدی به این موضوع پرداخته شده، اما لازم است کار آموزشی بیشتری در زمینه ارگانیک انجام شود تا مردم بدانند چه محصولاتی برای سلامتی آنها بهتر است.
رئیس ستاد ساماندهی فعالیت‌های سازمان های مردم نهاد شورای شهر تهران اظهار داشت: مشکلات خاصی در سراسر جهان و از جمله ایران بر اثر استفاده از محصولات غذایی آلوده به سموم گریبانگیر جوامع شده، به همین دلیل همه جوامع به مبحث سلامت غذایی توجه ویژه‌ای دارند که در این راستا، استفاده از محصولات ارگانیک راهی مناسب برای تامین سلامت غذایی جامعه است.
راستگو تصریح کرد: اختصاص دادن امکانات شهرداری به تولیدکنندگان ارگانیک و عرضه محصولات آنها در فروشگاه‌های شهروند که مردم از آنها بسیار خرید می‌کنند، در کنار اعمال تخفیف‌های بیشتر برای در اختیار گذاشتن فضاهای متعلق به شهرداری، باعث تشویق تولیدکنندگان ارگانیک به ادامه فعالیت می‌شود.
رئیس ستاد سمن‌های شورای شهر خاطر نشان کرد: در ستاد سمن‌ها آمادگی داریم که در مرحله فرهنگ‌سازی و اطلاع رسانی، با برپایی کارگاه‌های آموزشی برای شهروندان به مبحث ارگانیک کمک کنیم. علاوه بر این، سایر امکاناتی که در اختیار ستاد ساماندهی سمن‌های شورای شهر قرار دارد، در اختیار فعالان عرصه ارگانیک قرار می‌دهیم. زیرا مهمترین مسئله هر جامعه، تامین سلامتی مردم است که برای تحقق آن، مهمترین اقدام زیربنایی، آموزش است. وقتی مردم آموزش ببینند، توانمند شده و در می‌یابند برای حفظ سلامتی خود و افراد خانواده چه کارهایی می‌توانند انجام دهند و از چه محصولاتی استفاده کنند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها