امروز : چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 25
۲۳:۰۹
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1449
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۱۳:۳۰
تعداد بازدید: 205
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، سید نظام موسوی مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، سید نظام موسوی مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، در مراسم پاسداشت گلعلی بابایی نویسنده پیشکسوت ادبیات انقلاب اسلامی، بیان داشت: لازم است تشکر کنم از همه عزیزانی که با قدوم خودشان این خبرگزاری را مزین و منور به محفل نورانی یاد شهدا کردند.

وی اضافه کرد: صحبت کردن در جمع عزیزان اهالی قلم و اساتید ادب و هنر در جبهه انقلاب اسلامی بسیار سخت است و به نوعی «زیره به کرمان بردن» است.
 
 
* تنها کسی که قدر ادبیات دفاع مقدس را می‌داند رهبر انقلاب است

موسوی ادامه داد: امروزه ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از همه حیث مظلوم است چرا که تنها کسی که قدر این ادبیات و جایگاه آن را می‌داند مقام معظم رهبری است و بعضاً تعجب می‌کنم که با تمام دغدغه‌هایی که ایشان دارند برای نویسندگان ادبیات دفاع مقدس جلسه‌ برپا می‌کنند و آثار این حوزه را مورد مطالعه و تعریف و تمجید قرار می‌دهند.
 مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، با اشاره به ساخت فیلم «آرگو»، عنوان کرد: چند وقت گذشته سخنان کارگردان این فیلم منتشر کردیم که یک نکته از حرف‌های او مایه عبرت بود. از او پرسیده بودند اگر فیلم شما دچار شکست تجاری می‌شد چه کار می‌کردید؟ که او در پاسخ گفت: برای من شکست تجاری مهم نیست بلکه علاقه‌مند بودم تا تفکر کهنه‌سربازان آمریکایی را به مخاطب نشان دهم.

وی اضافه کرد: کهنه‌سربازان آمریکایی در جنگهای مختلف اعم از جنگ ویتنام که جنگی ظالمانه و امپریالیسمی است حضور دارند که کارگردان این فیلم برای آنها اعتبار قائل است اما در کشور ما با توجه به اینکه برخی‌ها دایه‌دار ادبیات، شعر و رمان هستند اثری در این حوزه از آنها دیده نمی‌شود.

موسوی ادامه داد: شاید بتوان از کتاب «همپای صاعقه» گلعلی بابایی بتوان صدها فیلم ساخت. یعنی از تدارک‌چی گردان دفاع مقدس می‌توان فیلم‌های متعدد ساخت اما متأسفانه این حوزه مهجور و مظلوم است و کمتر دیده می‌شود.

وی افزود: هم‌اکنون کسانی هستند که عطر شهدا را دارند و به دنبال اشاعه فرهنگ ایثار و شهادت در کشور هستند که باید آنها به تولید آثار قابل فهم و درک برای نسل جوان اهتمام بسیار داشته باشند.
 مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، با اشاره به برپایی پاسداشت‌های شاعران و نویسندگان قبل از فوتشان، گفت: متأسفانه برای برخی از بزرگان کشور بعد از فوتشان مراسم و بزرگداشت می‌گیریم اما آنها عناصر ارزشمند و زنده‌ای هستند که همانند گوهرهای درخشان وجود داشته اما قدرشان را ندانسته‌ایم.

وی اضافه کرد: بنده خوشحالم که در جمع و محافل اینچنینی حضور دارم و حتی اینگونه محافل در کشور برگزار می‌شود چرا که باید به دنبال ترویج ارزش‌های شهدا و زنده نگه داشتن یاد شهدا باشیم.
 
 
* متأسفانه مساجد ما از حیث هنری کم‌رونق هستند

موسوی ادامه داد: در زمان جنگ تحمیلی در مساجد اتفاقات بسیاری می‌افتد یعنی عناصر هنرمند، فیلم‌ساز، گروه‌های هنری و گروه‌های سرود از دل این مساجد پرورش می‌یابند اما متأسفانه مساجد ما از این حیث بسیار کم‌رونق هستند.

وی با اشاره به گلعلی بابایی بیان داشت: این نویسنده توانست در کشور خوش بدرخشد و بعد از جنگ نیز سلاح قلم را بر زمین نگذاشته و به خلق آثار اهتمام داشته باشد که انصافاً برپایی بزرگداشت برای این شخصیت ارزنده است چرا که باید این چراغ‌ها پرفروغ‌تر شود.
 
 
* تواضع امثال گلعلی‌ها نباید باعث کمرنگ شدن آنها شود

موسوی بیان کرد: چهره‌هایی همانند گلعلی بابایی باید در جامعه مطرح شوند نه تنها از باب شخصیتشان چرا که تواضع ویژگی اصلی شخصیت اینگونه از نویسندگان است.

وی افزود: رد پایی از گل‌علی بابایی در کتابهایشان وجود ندارد حتی در کتاب «غوغای غبار» نگاهشان به سمت شهدا است اما تواضع نباید باعث کم شدن آنها شود.

موسوی با اشاره به اینکه در معرفی نویسندگان ادبیات انقلاب اسلامی رسانه‌ها آنطور که باید و شاید به این مقوله اهتمام نداشته‌اند، گفت: یکی از تأثیرگذارترین وجوه در نسل جوان ما، دفاع مقدس است.
 وی بیان کرد: یکی از پربازدیدترین اخبار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، خاطرات از دفاع مقدس است یعنی وقتی خبری از گروه حماسه و مقاومت این خبرگزاری بر روی صفحه اصلی سایت فارس قرار می‌گیرد ده برابر بیشتر از اخبار بی‌خاصیت سیاسی مورد توجه و بازدید قرار می‌گیرد.

موسوی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس را پرمخاطب‌ترین خبرگزاری کشور دانست و عنوان کرد: روزانه یک میلیون نفر از اخبار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس دیدن می‌کنند که پربازدیدترین اخبار در این خبرگزاری مربوط به بخش خاطره دفاع مقدس است که این مهم نشانگر تشنگی نسل نوجوان به این مقوله است.
 
 
* خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس خانه نویسندگان ادبیات انقلاب و دفاع مقدس است

مدیرعامل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، گفت: به عنوان یک خدمتگزار از انعکاس و ضریبی که باید به نسل حماسه و خون داده شود اعلام آمادگی می‌کنیم و امیدواریم نویسندگان ادبیات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس این خبرگزاری را خانه خودشان قلمداد کنند.  

وی در پایان عنوان کرد: ما در خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس،‌تلاش می‌کنیم تا یاد شهدا و راه آنها را زنده نگه داریم و معتقدیم باید درباره این حماسه‌ها نوشت تا اجازه ندهیم آرمان‌ها، حماسه‌ها و ارزش‌ها در غبار گم شوند.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها