امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 28
۰۶:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144901
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۹:۱۸
تعداد بازدید: 134
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، یگان‌های ارتش سوریه به عملیات گسترده و سریع خود در محورهای مختلف غوطه شرقی دمشق و ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، یگان‌های ارتش سوریه به عملیات گسترده و سریع خود در محورهای مختلف غوطه شرقی دمشق و بطور مشخص در شهر & laquo;دوما» و اطراف آن و کوی «جوبر» ادامه می‌دهند.

این درحالی است که نیروی هوایی ارتش سوریه نیز بسیاری از نقاط تجمع و مواضع گروه‌های مسلح در مناطق تل الصوان و تل کردی و همچنین عمق شهر دوما در ریف دمشق را هدف قرار داده و منهدم کرد.

براساس گزارش‌های میدانی رسیده، منطقه غرب تل کردی همزمان با پیشروی نیروهای پیاده نظام ارتش سوریه در این محور شاهد درگیری‌های شدید بین ارتش سوریه با گروه‌های تروریستی است و نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، با دور زدن این گروه‌ها در این منطقه آنها محاصره کنند و همچنین مانع فرار عناصر مسلح به سمت شهر دوما شوند که خط سیر و مسیر حرکت آنها را برملا کرد تا نیروهای ارتش سوریه با رصد این مسیر تعدادی از مقرها و انبارهای تجهیزات نظامی آنها در دوما را شناسایی و کشف کنند.

در جوبر نیروهای ارتش سوریه پیشروی جدیدی را در محور مسجد جامع طیبه و محور البرید محقق کردند و به موازات آن نیروی هوایی ارتش سوریه و یگان توپخانه این نیرو مواضع تروریست‌ها در نزدیکی پل زملکا و اطراف منطقه المتحلق الجنوبی را هدف قرار دهد، در حالی که کانون درگیری‌ها همچنان اطراف مسجد جامع «غزوه بدر» گزارش می‌شود.

اما در استان حمص، در مرکز سوریه منابع  میدانی سوری تاکید می‌کنند که نیروی هوایی ارتش سوریه تجمعات داعش در نزدیکی مسجد جامع «المصطفى» در شهر «رستن» و همچنین شهرهای تلبیسه، السعن و الغنطو را هدف قرار داده و ضمن منهدم کردن آنها تعدادی از عناصر تکفیری تروریستی را به هلاکت رساندند.

همچنین نیروهای ارتش سوریه تلاش گروه‌های مسلح از منطقه «السلطانیه» برای نفوذ در شهرک‌های ابو العلایا،‌ المخرم و جب الجراح را دفع کرده و تلاش این گروه‌ها برای قطع بزرگراه حمص – سلمیه را ناکام گذاشتند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها