امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۳:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144922
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۷
تعداد بازدید: 63
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مردم بحرین روز گذشته بعد از اقامه نماز جمعه در مناطق مختلف کشورشان دست به تطاهرات ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مردم بحرین روز گذشته بعد از اقامه نماز جمعه در مناطق مختلف کشورشان دست به تطاهرات اعتراض آمیزی علیه تداوم بازداشت شیخ «علی سلمان» دبیر کل جمعیت الوفاق زده و آزادی فوری وی را خواستار شدند.

به گزارش وبگاه خبری جمعیت الوفاق، نیروهای نظامی بحرین تظاهرات مسالمت‌آمیز أهالی منطقه «الدراز» واقع در منامه را به خشونت کشیده و از خودروهای زرهی برای برای متفرق کردن معترضان استفاده کردند.

تظاهرات‌کنندگان و انقلابیون بحرینی از زمان آغاز موج جدید انقلابشان در 14 فوریه 2011 تا کنون، همواره بر مسالمت آمیز بودن فعالیت‌های انقلابی تاکید کرده و با سینه‌های عریان و با حمل شاخه گل در مقابل عملیات خشونت آمیز نطام حاکم ایستادگی کردند.

این گزارش حاکی است که کمتر از دو هفته مانده به فرا رسیدن سالروز انقلاب 14 فوریه، مردم بحرین خود را برای برگزاری تظاهرات گسترده در همه مناطق کشور آماده می‌کنند. مردم در تظاهرات دیروز تاکید کردند که تا دستیابی به اهداف انقلاب خود از پای نخواهند نشست.

بر اساس این گزارش، تظاهرات کنندگان بحرینی با در دست داشتن تصاویری از شیخ سلمان، بنرهایی که عبارتی تحت عنوان «رهبرمان را آزاد کنید.. سرکوب، صدای ما را خاموش نخواهد کرد» به زبان انگلیسی بر آن نوشته شده، را بر افراشته و بر آزادی فوری دبیر کل جمعیت الوفاق تاکید کردند.

این گزارش حاکی است که تظاهرات کنندگانی شعارهایی علیه نظام آل خلیفه سر داده و تاکید کردند که اقدامات سرکوبگرانه نطام حاکم علیه ملت، مشروعیتش را سلب می‌کند.

تظاهرات کنندگان بحرینی کشورشان را مهد تمدن و دارای ملتی هوشیار خوانده و تاکید کردند که ملت این کشور همانگونه که در دستیابی به پیشرفت پیشتاز است، در دستیابی به دموکراسی، آزادی، کرامت انسانی، توزیع عادلانه ثروت و همچنین چرخیدن مسالمت آمیز قدرت سیاسی نیز پیشتاز خواهد بود.

نیروهای امنیتی رژیم منامه ظهر شنبه (ششم دی ماه سال‌جاری) با محاصره کردن منزل شیخ علی سلمان احضاریه اداره آگاهی را به وی تحویل داده و با حضور شیخ سلمان در ساختمان تحقیقات جنایی، توسط وزارت کشور بازداشت و به منظور بازجویی به دادستانی کل منتقل شد. این اقدام منامه با اعتراضات گسترده مردمی و محکومیت منطقه‌ای و بین‌المللی روبه‌رو شده است.

بر اساس این گزارش، دادستانی کل نیز به بهانه بازجویی از شیخ «علی سلمان» ابتدا حکم بازداشت هفت روزه و سپس 15 روزه وی را صادر کرد و بعد از برگزاری اولین جلسه دادگاه، اعلام کرد که شیخ سلمان حداقل تا زمان برگزاری دومین جلسه محاکمه در تاریخ 8 اسفند در زندان خواهد ماند.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها