امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144923
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۷
تعداد بازدید: 45
به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جمعیت دانشجویان حامی عدالت اسلامی طی نامه‌ای به حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد تأکید ...

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جمعیت دانشجویان حامی عدالت اسلامی طی نامه‌ای به حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد تأکید کرد:& nbsp;جناب رئیس باید بداند آمار سازى و اتکاء به ادعاهاى واهى و بدون سند نمى‌تواند راه درستى جهت برون رفت از مخمصه و مشکلات دانشگاه آزاد باشد.

متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

« جناب آقای دکتر میرزاده

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

سلام علیکم

هرچه به زمان انتخابات آینده نزدیک می‌شویم شعارهای پوپولیستی در دانشگاه بیشتر و بیشتر می‌شود، از کاهش دروغین شهریه دانشجویان تا شعارهای بی اساس افزایش 50 درصدی حقوق‌ها، ولی متاسفانه نه تنها در راستای تحقق این شعارها هیچگونه اقدام مثبت و قابل قبولی صورت نپذیرفته است بلکه خلاف آنچه که مسئولان دانشگاه وعده می‌دهند در حال تحقق است.

یکی از شعارهای عوام فریبانه دانشگاه آزاد کاهش 10 درصدی اتکا به شهریه دانشجویان بوده است و جنابعالی نیز بارها این موضوع را از نقاط مثبت کارنامه مدیریتی خود اعلام کرده‌اید اما نه تنها کاهش شهریه‌ها، بلکه ثبات شهریه هم در دانشگاه آزاد مفهومی ندارد و دانشگاه با ترفندهای محاسباتی گاه و بی گاه افزایش شهریه ها را در دستور کار خود قرار داده است.

ترفند اول

دریافت شهریه مهرماه از دانشجویان ورودی بهمن:

نمونه: واحد رودهن برای پوشش کمبودهای مالی خود در یک اقدام عجیب از دانشجویان ورودی بهمن خواسته است شهریه ثابت مهرماه را پرداخت کنند در غیر اینصورت ثبت نام نخواهند شد

این موضوع نیز در مورخ 9بهمن 1393 در روزنامه ایران متعلق به دولت و در ستون "ایران سلام" مختصری به آن پرداخته شده است.

ترفند دوم

دریافت مبالغی جدید به بهانه‌های جدید:

نمونه: واحد تهران‌ شمال در اواسط ترم "تکه کاغذی"(بخوانید فرم) به دانشجویان ارایه می‌کند و از آنها می‌خواهد اگر تمایل به استفاده از پارکینگ دارند شماره انتظامی خودرو خود را اعلام و فرم را امضا کنند.

در فرم مذکور هیچگونه تعهد مالی برای دانشجو قید نگردیده است اما دانشجویانی که فرم را امضا کردند در عین ناباوری موظف به پرداخت 96 هزارتومان در هر ترم شده‌اند که در صورت عدم پرداخت از انتخاب واحد در ترم جدید محروم خواهند شد!

لازم بذکر است دانشگاه این مبلغ را در فرمول محاسبه شهریه وارد نکرده اما عدم پرداخت، مساوی با عدم انتخاب واحد خواهد بود که اقدامی غیرقانونی است.

حالا با یک معادله کاملا ساده اگر از 32هزار دانشجوی در حال تحصیل در واحد تهران‌ شمال حدود 10هزار نفر این مبلغ را در هر ترم پرداخت کنند در آمد دانشگاه از این ترفند محاسباتی حدود 1920000000 در سال خواهد شد.

با این مبلغ می‌دانید چه تعداد زوج جوان به خانه بخت می‌روند؟

آیا می‌دانید با این مبلغ چه تعداد از هم وطنان صاحب خانه می‌شوند؟

آیا می‌دانید با این مبلغ چه تعداد بیمار از مرگ رهایی می‌یابند؟

"نکته جالب اینکه پارکینگ مدنظر دانشگاه تکه زمینی خاکی بدون، حصار نگهبان و تجهیزات مربوط به پارکینگ است"

ترفند سوم

هزینه بیمه دانشجویی به 2000 هزارتومان افزایش یافته است بدون آنکه تغییری در مبلغ تعهدات بیمه صورت پذیرد.

هرچند که برابر قوانین موجود، هزینه بیمه هم باید در فرمول دریافتی شهریه مورد محاسبه قرار گیرد لکن در اقدامی عجیب این مبالغ دریافتی جدای از شهریه ها محاسبه می‌شود و ترفندی جدید برای افزایش ناعادلانه شهریه‌ها باشد.

در ابتدای امر مبلغ 2000تومان بسیار ناچیز بنظر می‌رسد اما اگر با استناد به آمارها پذیرش دانشجویان جدیدالورود که حدود 860هزار نفر اعلام شده است این مبلغ می‌شود 3440000000تومان در هر سال

"آنهم فقط از دانشجویان جدیدالورود"

حالا کل دانشجویان دانشگاه که حدود 2میلیون نفر هستند نفری 2هزار تومان پرداخت کنند در آمد دانشگاه از این 2هزارتومان ها حدود 8 میلیارد تومان در هر سال می‌شود...

جمع این مبالغ درآمد هنگفتی خواهد شد که دانشگاه سعی دارد با ترفندهای مختلف آن را از مردم دریافت کند علی ایحال ضمن تمایل به شنیدن پاسخ اینگونه اقدامات، جناب رئیس باید بداند آمار سازى و اتکاء به ادعاهاى واهى و بدون سند نمى‌تواند راه درستى جهت برون رفت از مخمصه و مشکلات دانشگاه آزاد باشد. در حقیقت این نوعى فرار رو به جلو است، تا راه حلى براى رفع مشکلات، لذا بهتر است یا در نحوه مدیریت کلان دانشگاه تجدید نظر شود یا مدیرانی که بنایی بر حل مشکلات مردم و خدمت به جامعه را ندارند و به چیزهای دیگری می اندیشند بدون درنگ برکنار گردند.

در ضمن لطفا موضوعات مطروحه رسیدگی شود.»

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها