امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144926
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۷
تعداد بازدید: 12
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون علمی و ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاون علمی و فناوری رئیس& zwnj;جمهور طی نامه‌ای به معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور خواستار 300 میلیارد تومان به صورت وام بدون بهره تحصیلی به دانشجویان دکتری واجد شرایط شدند.

متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

« جناب آقای دکتر نوبخت

معاون محترم برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی

سلام علیکم

احتراما همانگونه که استحضار دارند حمایت از دانشجویان تحصیلات تکمیلی و جهت‌دهی فعالیت‌های پژوهشی آنان در راستای نیازهای کشور در بند 5 از راهبرد کلان ملی 8 نقشه جامع علمی کشور مبنی بر اختصاص پژوهانه به دانشجویان تحصیلات تکمیلی در جهت حمایت از پایان‌نامه‌ها و فعالیت‌های پژوهشی ایشان و نیز بند ماده 17 برنامه پنجم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر حمایت از پایان‌نامه‌ها و رساله‌های دانشجویان در راستای ارتقای بهره‌وری و حل مشکلات کشور مورد تاکید قرار گرفته است.

در این راستا وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست محترم جمهور، به منظور حمایت از دانشجویان دوره دکتری از طریق اعطای تسهیلات ضمن انجام برنامه‌ریزی لازم نسبت به تدوین و ابلاغ آئین‌نامه‌های مربوط اقدام نموده‌اند.

پیرو نامه شماره 58057 مورخ 7/2/1393 خطاب به ریاست محترم جمهوری و به منظور تامین بخشی از اعتبارات لازم خواهشمند است دستور فرمایید مبلغ 300 میلیارد تومان به عنوان سرمایه در گردش، به صندوق‌های رفاه دانشجویان وزارتین مزبور اختصاص یابد تا در چارچوب مقررات تعیین شده در آئین‌نامه‌های فوق‌الاشاره به صورت وام بدون بهره تحصیلی به دانشجویان دکتری واجد شرایط پرداخت شود.»

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها