امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۵:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144927
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۷
تعداد بازدید: 13
محمدعلی آذرشب رئیس مرکز مطالعات فرهنگی ایران و عرب در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره مفهوم آزادی در ...

محمدعلی آذرشب رئیس مرکز مطالعات فرهنگی ایران و عرب در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره مفهوم آزادی در اندیشه امام خمینی(ره) اظهار داشت: این آزادی، آزادی از قید و بند طاغوت‌ها،‌ یوغ بندگی‌ها، ترس از ابرقدرت‌های پوشالی و همینطور هوس‌رانی‌ها است این آزادی‌ها را رهبر انقلاب نه تنها به مردم ایران بلکه به تمام مردم آزاده دنیا آموزش داد.
وی با تأکید بر اینکه امام راحل تلاش کردند تا صدای خود را به همه دنیا برسانند، یادآور شد:‌ابرقدرت‌ها از رسیدن صدای ایشان به مردم خودداری می‌کردند اما این همان چیزی بود که در بیداری اسلامی شاهد بودیم و کسی در دنیای ارتباطات نمی‌تواند جلوی رسیدن صدای حقیقت به مردم را بگیرد.

آذرشب با تأکید بر پیامی که امام راحل در نامه به گورباچف نیز نوشته بود، توضیح داد: این پیام نیز توانست اثر خود را در سطح جهان برساند و اکنون نیز مقام معظم رهبری با نامه‌ای که به جوانان اروپا و آمریکا نوشتند چنین کاری را چند مرتبه انجام دادند.

استاد زبان و ادبیات عرب و همینطور مترجم پیام‌های عربی رهبری یادآور شد: یکی از نقاط ضعف مسلمانان در سطح ادوار این بوده که اعتماد به نفس کمتری داشته‌اند باید بتوان در عصر معاصر حرفی برای گفتن داشت به ویژه با شرایطی که داعش و نیروهای تکفیری در سطح جهانی ایجاد کرده‌اند باید اسلام حقیقی را به دنیا معرفی کرد، امام راحل نیز تلاش داشتند با انقلاب اسلامی پیام اعتماد و حس ایمان و اراده را به مسلمانان جهان تزریق کنند.

وی در پایان بر اهمیت تمدن سازی اسلامی تأکید کرد و گفت:‌ امام راحل تلاش داشتند این تمدن را احیاء کنند و اکنون نیز رهبری دراین مسیر گام برمی‌دارند بنابراین نخبگان جهان اسلام نیز دراین زمینه باید آگاه و بیدار باشند.

انتهای پیام/ک

 

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار