امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۵:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144939
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۷
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز، محمدرضا نعمت‌زاده ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از کارخانه فاز دوم تغلیظ مس سونگون، ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز، محمدرضا نعمت‌زاده ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از کارخانه فاز دوم تغلیظ مس سونگون، با بیان اینکه یکی از محورهای مهم توجه دولت به توسعه معادن است، اظهار داشت: سابق بر اینکه دولت به صورت عمده در بخش معدن حضور داشت و با توجه به کمبود اعتبارات امکان توسعه معادن به صورت گسترده وجود نداشت.

وی بیان کرد: بر همین اساس از بخش خصوصی دعوت کردیم تا در امر اکتشاف معادن حضور پیدا کنند و در حال حاضر در نقاط مختلف کشور کار اکتشاف معادن و کارهای مطالعاتی آغاز شده است.

وزیر صنعت معدن و تجارت اظهار کرد: پهنه‌های مختلف معادن در استان‌های مختلف به مزایده گذاشته شده است و بخش خصوصی نیز فعال شده است.

نعمت‌زاده ساخت تجهیزات سنگین معادن را از دیگر برنامه‌های توسعه معادن کشور برشمرد و یادآور شد: تسهیلات درخواستی معدن‌کاران توسط بانک‌ها نیز با بیمه‌های انجام شده امکان‌پذیر می‌شود و با سیستم بانکی در حال مذاکره هستیم تا موانع اعطای وام برطرف شود.

وی پرداخت وام بر اساس پروانه فعالیت معدن توسط بانک‌ها را خواستار شد و گفت: بانک‌ها با گرو گرفتن پروانه معادن به آنها وام بدهند تا امکان تولید وجود داشته باشد.

وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: 2 میلیارد یورو برای 7 طرح بزرگ معدنی در کشور گشایش اعتبار شده است و با تکیه بر توان مدیریتی و مالی و استعداد بخش خصوصی توانسته‌ایم موانع را برطرف کرده و راه تولید را باز کنیم.

وی اظهار کرد: نسبت به آینده معدن در کشور خوشبین هستیم و حرکت و جنب و جوش خوبی در صنایع معدنی کشور آغاز شده است.

انتهای پیام/60002/ع30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها