امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144946
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۷
تعداد بازدید: 187
یدالله جوانی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در تشریح توطئه کاهش قیمت نفت گفت: بسیاری از ...

یدالله جوانی کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در تشریح توطئه کاهش قیمت نفت گفت: بسیاری از کارشناسان بر این اعتقاد هستند که کاهش قیمت نفت از 110 دلار به 40 دلار در چند هفته دارای دلایل اقتصادی نیست و توسط برخی کشورهای صادرکننده نفت در منطقه و با اغراض سیاسی صورت گرفته است.

وی با اشاره به ارتباط معنادار کاهش قیمت نفت و انجام مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 اظهار داشت: بعد از توافق ژنو قرار بود که مذاکرات در یک دوره 6 ماهه به توافق جامع هسته‌ای برسد اما این امر محقق نشد.

جوانی یادآورد شد: همچنین ما پس از آن شاهد یک دوره تمدید 4 ماهه و اکنون شاهد یک دوره تمدید 7 ماهه هستیم که اگر انگیزه‌های تمدید دوره مذاکرات را از دیدگاه کشورهای آمریکایی و غربی بررسی کنیم متوجه می‌شویم که هدف آنان از تمدید مذاکرات تشدید فشارها بر جمهوری اسلامی ایران است.

این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه آمریکا کشورهای غربی قصد دارند با اعمال تحریم‌ها و تشدید فشارها بر مواضع جمهوری اسلامی ایران تاثیر بگذارند خاطرنشان کرد: آنان پس از توافق ژنو فشارهای غیرمستقیمی را بر ایران اعمال می‌کنند که شاهد هستیم در این دوره اهرم فشار خود را از طریق کاهش قیمت نفت انجام دادند تا بتوانند به اهداف سیاسی خود در کاهش قمیت نفت برسند و ایران را تحت فشار قرار دهند.

جوانی با بیان اینکه غرب به دنبال عقب‌گرد هسته‌ای ملت ایران است تصریح کرد: آنان به دنبال این هستند تا ملت ایران از حقوق هسته‌ای خود عقب‌نشینی کنند اما تجربه ثابت کرده است که جمهوری اسلامی ایران تحت تاثیر این فشارها قرار نمی‌گیرد و اگر مسئولان هوشمندانه عمل کنند این امر می‌تواند فرصتی باشد تا وابستگی خود را به بودجه نفتی کاهش دهند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار