امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۲:۱۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144950
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۷
تعداد بازدید: 218
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار حسین ساجدی‌نیا در ادامه نشست خبری با خبرنگاران به کشف مواد محترقه در طول دو، ...

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار حسین ساجدی‌نیا در ادامه نشست خبری با خبرنگاران به کشف مواد محترقه در طول دو، سه هفته اخیر اشاره و اظهار داشت: تا این لحظه بیش از 15 میلیون قطعه مواد محترقه کشف شده و جمع بار کشف شده 35 تن است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: متأسفانه رشد 104 درصدی را نسبت به سال گذشته تا این لحظه در این حوزه شاهد بوده‌ایم که خوشایند نیست و اگر پلیس در این زمینه دغدغه‌ای دارد به دلیل سوانحی است که ممکن است برای شهروندان اتفاق بیفتد.

وی افزود: پلیس در این زمینه هماهنگی‌های لازم را با رنگ‌فروشی‌ها و اماکنی که مواد اولیه محترقه را دارند انجام داده و کنترل لازم را بر آنها داشته و اجازه نخواهد داد که افراد سودجو سلامت کودکان و نوجوانان را به خطر بیندازد.

وی در پاسخ به پرسش فارس، در مورد تعداد دستگیری‌ها در این زمینه گفت: تا این لحظه 53 نفر دستگیر شده‌اند.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه با توجه به طرح خرید نوروزی اظهار داشت: ما از اول اسفند طرح خرید نوروزی و مراقبت‌های ویژه را در دستور کار خود قرار داده و در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم شده است.

وی گفت: کلیه مراکز خرید و بازارها توسط پلیس آگاهی، پیشگیری و راهنمایی و رانندگی رصد می‌شوند تا شاهد سرقت و بی‌نظمی نباشیم و همکاران ما با حضور پررنگ خود از وقوع جرایم جلوگیری خواهند کرد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ به مرحله اول این طرح از 15 اسفند تا پایان سال اشاره کرد و افزود: در این بازه زمانی نیز در حوزه پیشگیری و نظارت و تردد و حضور شهروندان نیز برنامه‌ریزی‌های لازم شده و حتی برنامه‌ریزی برای ایام  عید نیز انجام شده و مردم قطعاً حضور پررنگ پلیس را در محلات شاهد خواهند بود؛ همچنین شاهد افزایش گشتی‌ها در سطح محلات نیز خواهند بود.

سردار ساجدی‌نیا با ذکر این مطلب که 374 محله در سطح تهران داریم گفت: در هر لحظه 400 گشت کلانتری در سطح تهران انجام می‌شود که تا پایان سال این تعداد افزایش می‌یابد.

وی در مورد پلیس افتخاری نیز اظهار داشت: حضور ملموس و عملیاتی پلیس افتخاری را انشاءالله در اسفند ماه شاهد خواهیم بود و تلاش می‌شود در ایام نوروز برای اولین بار از پلیس افتخاری در مأموریت‌های تهران استفاده شود.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در ادامه به بحث صندوق امانات بانک‌ها پرداخت و گفت: در بحث صندوق امانات سیاست کلی ناجا را داریم که در این زمینه مکاتبه و درخواست کرده‌ایم تا تعداد صندوق امانات افزایش پیدا کند چرا که با اجرایی شدن این طرح قطعاً کاهش سرقت در حوزه سرقت منازل و اماکن را شاهد خواهیم بود.

ادامه دارد ...

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها