امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۱:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144955
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۲۷
تعداد بازدید: 181
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; سید‌نظام‌الدین موسوی شب گذشته با حضور در مسجد جامع ابوذر تهران، طی سخنانی ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; سید‌نظام‌الدین موسوی شب گذشته با حضور در مسجد جامع ابوذر تهران، طی سخنانی در جمع نمازگزاران این مسجد به تبیین ریشه های انقلاب اسلامی، قدرت نرم برآمده از انقلاب و آسیب های موجود در مسیر تداوم آن پرداخت.

پوشش حمایتی آمریکا برای شاه از 28 مرداد تا 21 بهمن 57

موسوی در سخنان خود با تبریک ایام الله دهه فجر گفت: با توجه به گذر سالیان متمادی از پیروزی انقلاب اسلامی، امروزه برخی شبکه های ماهواره ای و اجتماعی معاند با تصور ضعف حافظه تاریخی ملت ایران، مطالب تحریف آمیزی را مطرح می کنند که ایجاد شبهه درباره اهداف انقلاب اسلامی، آرمان های آن و نیز پایبندی رهبران انقلاب در مسیر 37 ساله به آن اهداف و آرمان ها از جمله مواردی است که این شبکه ها دنبال کرده  و تلاش دارند تا ذهن جوانان را در این باره مخدوش و مشوش سازند.

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; تصریح کرد: اخیراً یکی از شبکه های ماهواره ای مخالف نظام، حافظه تاریخی ملت را آن قدر ضعیف فرض کرده که در یک تحریف مضحک و تمام عیار مدعی شده که چون شاه مخالف آمریکا بود و آمریکا از او احساس خطر می کرد، انقلاب اسلامی را آمریکایی ها به وجود آوردند تا سلطنت پهلوی را از میان بردارند!

وی تاکید کرد:این یک امر مسلم تاریخی است که آمریکایی ها در 28 مرداد 32 شاه را به سلطنت برگرداندند و به رغم خواست قاطبه ملت برای سرنگونی شاه، تا 21 بهمن 57 نیز ژنرال هایزر در تهران در تدارک کودتای نظامی علیه امام و انقلاب بود. ماجرای دشمنی 37 ساله آمریکا با جمهوری اسلامی هم چیزی نیست که قابل سانسور باشد اما این شبهه افکنی های مضحک، اگرچه از یک طرف بیانگر حماقت طرف مقابل است اما از طرف دیگر به نیروهای متعهد به نظام و انقلاب  یک تلنگر است که اگر بازخوانی ریشه ها و آرمان ها و تاریخ انقلاب را کمرنگ کنیم،دشمنان از خلاء موجود برای شبهه افکنی در ذهن و دل نسل های جدید استفاده می کنند.

دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان با چند وجهی خواندن انقلاب اسلامی بر خلاف سایر انقلاب ها و نهضت های کلاسیک دنیا گفت: انقلاب اسلامی از ابتدای نضج گیری یک وجه سلبی داشت که عبارت بود از مخالفت با استعمار و سلطه قدرت های خارجی و دیگری مقابله با حکومت خودکامه و استبدادی که وابسته و مستظهر به حمایت همان استعمار خارجی بود.

وی در ادامه گفت: در 200 سال گذشته حکومت های استبدادی در ایران اجازه مداخله مردم در سرنوشت خود را نمی دادند و مانند دیکتاتوری های سلطنتی امروز مثل عربستان سعودی و سایر شیخ نشین های خلیج فارس، ملت ایران هیچ منفذ و مسیری برای شراکت واقعی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی های کلان سیاسی و اجتماعی نداشت. مخصوصاً در دوره رضاخان و محمدرضا پهلوی، استبداد و اختناق، شکل سیستماتیک و مدرنی به خود گرفت و مخالفان و منتقدان به بدترین شیوه ها سرکوب می شدند.

موسوی افزود: حکومت های استبدادی چون مشروعیت قانونی و مردمی نداشتند تلاش می کردند تا برای خود نقطه اتکای بیرونی درست کنند فلذا با پذیرش سلطه خارجی، عملاً کشور را تبدیل به مستعمره غیررسمی دولت های سلطه جو تبدیل می کردند که باز هم در دوره پهلوی این وضعیت پررنگ‌تر بود.

آمریکا، ایران و استراتژی دوستونی

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با تاکید بر اینکه رضاخان و محمد‌رضا پهلوی هیچ مشروعیت مردمی نداشتند گفت: رضاخان پهلوی در تداوم کودتای انگلیسی 1299 روی کار آمد و مشروعیت مردمی نداشت، مردم نه در آمدن رضاخان نقشی داشتند نه در رفتنش. محمدرضا پهلوی نیز همین گونه بود و انگلیسی ها پدر او را که از کشور بیرون کردند خودش را به جای وی بر تخت نشاندند.

وی افزود: زمانی هم که در فرآیند نهضت ملی شدن نفت مردم قیام کردند و دولت ملی را سر کار آوردند، آمریکایی ها با استفاده از اختلافاتی که بعداً پیش آمد، کودتای 28 مرداد را سامان دادند و بساط دیکتاتوری شاه را مجدداً در این کشور گستراندند و معلوم است کسی که با کودتای آمریکایی روی کار آمده، مشروعیت خود را از این قدرت سلطه جو دانسته و به جای آنکه مردم را ولی نعمت خود بداند، آمریکا را نقطه اتکا و ارباب بلامنازع خود تلقی خواهد کرد به گونه ای که مطابق اسناد متعدد، در همه مسائل حساس، شاه منتظر بود تا فرمان سفارت آمریکا چیست تا بر اساس آن عمل کند.

دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان با اشاره به اهداف آمریکا از حمایت از رژیم شاه گفت: هدف طولانی مدت آمریکا در خاورمیانه، حفظ امنیت رژیم صهیونیستی و  تداوم انتقال انرژی از این منطقه به غرب است. برای تحقق این اهداف، آمریکایی ها راهبرد موسوم به «دو ستونی» را طراحی کرده بودند که  بر اساس آن، رژیم های سلطنتی ایران و عربستان پایه های تحقق اهداف آمریکا در منطقه بودند. به همین دلیل نیز در سال 56 که کارتر به ایران آمد ضمن اعلام حمایت همه جانبه از رژیم شاه، ایران را « جزیره ثبات» نامید.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی یکی از پایه های اصلی استراتژی دوستونی آمریکا را فروریخت و علاوه بر آن موجی در جهان اسلام ایجاد کرد که سلطه و سیطره غرب در این منطقه را به چالش کشید و به همین دلیل آمریکا پی از آن که نتوانست مقابل موج پیروزی انقلاب ایستادگی کند، از فردای پیروزی، توطئه ها برای براندازی یا تضعیف انقلاب را آغاز کرد.

میشل فوکو و انقلاب بنام خدا

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  با اشاره به وجه ایجابی انقلاب اسلامی گفت: این وجه ایجابی انقلاب اسلامی که امروز بعضی‌ها به دنبال انکار آن هستند، روح معنوی و خدایی و مطالبه برپایی «حکومت اسلامی» بود. قاطبه کسانی که در راهپیمایی‌های قبل از انقلاب حضور داشتند یکی از مطالبات اصلی اشان حکومت اسلامی بود و به همین دلیل زمانی که انقلاب پیروز شد در رفراندوم تعیین نوع حکومت بیش از 98 درصد مردم به «جمهوری اسلامی» به عنوان قالب همان شعار حکومت اسلامی، آری گفتند.

وی در ادامه با اشاره به تحلیل میشل فوکو (جامعه‌شناس فرانسوی) از انقلاب اسلامی گفت: این فرد قبل از پیروزی انقلاب به ایران آمد و با بسیاری از مردم عادی و انقلابیون گفت‌وگو کرد و در همین رابطه جزوه‌ای با عنوان «ایرانی‌ها چه رویایی در سر دارند» نوشت که در آن به تفاوت معنوی انقلاب ایران با انقلاب فرانسه و روسیه اشاره می کند و انقلاب ایران را «انقلاب بنام خدا» می خواند.

عظمت ایران: قدم زدن با کری یا برگرداندن فرستاده کارتر؟

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;  انقلاب اسلامی را عامل «عزت» و «عظمت» ایران در دنیای امروز خواند و گفت: امروز 37 سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی متاسفانه برخی‌ رسانه‌ها پیاده‌روی وزیر امور خارجه کشورمان با وزیر امور خارجه آمریکا را نشان دهنده عظمت و بزرگی ایران می خوانند و  به این موضوع که وزیر خارجه ما با وزیر خارجه آریکا قدم زده است  افتخار می‌کنند. آیا این چند قدم نشان دهنده عظمت ماست؟ نشان دهنده عزت و عظمت ما این بود که امام(ره)  هواپیمای فرستاده ویژه کارتر را در همان در آسمان برگرداند و اجازه فرود به او نداد. 

وی ادامه داد:روشن است که اگر از اصول خود کوتاه بیاییم آمریکایی ها نه تنها با ما پیاده‌روی می‌کنند بلکه نمایش های بیشتری را برای تطمیع و تحمیق ما انجام خواهند داد اما الگوی انقلابی ما باید رهبر معظم انقلاب باشد که تاکنون اوباما سه نامه خدمت ایشان ارسال نموده اما پاسخ های این رهبر الهی به گونه ای است که آمریکا نه تنها کوچکترین طمعی نیافته بلکه روح استقامت ملت ایران را بیش از پیش دریافته است.

تبدیل حیاط خلوت القاعده به حکومت انقلابی

موسوی عزت و عظمت ایران را در الگوگیری سایر ملت ها از انقلاب اسلامی و گسترش روح مقاومت در منطقه عنوان داشت و  تصریح کرد: امروز به واسطه قدرت نرم انقلاب اسلامی و الگوبخشی آن، در عراق، سوریه، لبنان و یمن و بحرین مردم با سرافرازی مقاومت در برابر استکبار را فریاد می زنند و با مدل انقلاب اسلامی تلاش می کنند خود سرنوشت خویش را بر عهده گیرند.

دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان در ادامه سخنان خود گفت: در گذشته نه چندان دور رژیم اسرائیل در 6 روز ارتش های 6 کشور عربی را از پای درآورد اما امروز مشاهده می‌کنیم حزب الله چند روز پس از تجاوز ارتش این رژیم، چنان پاسخ دندان شکنی به آن می دهد که حتی رسانه های صهیونیستی تصریح می کنند راستگوتر از سید حسن نصرالله در دنیا نیست که به وعده هایش قاطعانه عمل می کند.

وی به تحولات یمن نیز اشاره کرد و گفت: در کشوری که تا چند سال پیش حیاط خلوت عربستان و القاعده محسوب می شد امروز جریانی انقلابی شکل گرفته که با تاسی از انقلاب اسلامی ایران، با اقتدار رژیم مستبد و وابسته قبلی را کنار زده و درصدد ایجاد یک حکومت مردمی و مستقل است.

حمایت از معارضان و بی توجهی به جشنواره عمار!

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در بخش دیگری از اظهارات خود به آسیب های فراروی انقلاب نیز اشاره کرد و گفت:یکی از آسیب هایی که می تواند انقلاب را در معرض خطر قرار دهد،تغییر ماهیت و تقلیل اهداف و آرمان های آن است به گونه ای به تعبیر مقام معظم رهبری یک جمهوری اسلامی تقلبی به جای جمهوری اسلامی واقعی بنشیند.

وی با اشاره به اظهارات برخی مسئولین دولتی در مقاطع مختلف مبنی بر این که ما در قبال اخلاق مردم وظیفه و رسالتی نداریم گفت: در جمهوری اسلامی، مسئولین در قبال اخلاق و تعالی معنوی جامعه و مردم مسئولیت دارند و قانون اساسی به صراحت این مسئولیت را برعهده دولت گذاشته است.

دبیرکل انجمن روزنامه نگاران مسلمان افزود: مسئولیت در قبال فرهنگ و اخلاق صرفاً به معنای بگیر و ببند و مباحث سلبی نیست. بسیاری از مسئولیت های فرهنگی دولت ایجابی است که متاسفانه به آنها عمل نمی شود. بعضی مسئولین دولتی تمام امکانات حوزه مسئلیت خود را در اختیار جریان معارض فرهنگی قرار می دهند و از فیلم ها و کتابها و رسانه هایی که هیچ نسبتی با اهداف انقلاب ندارند حمایت می کنند  اما به عنوان مثال در «جشنواره عمار» یک مسئول دولتی حضور پیدا نمی‌کند تا حداقل به صورت ظاهری و صوری هم از فیلمسازان و مستند سازان انقلابی حمایت شود.

اگر داعش مثل صدام می آمد...

موسوی با بیان اینکه درونی کردن انقلاب اسلامی از جمله آسیب های دیگر است، گفت: عده‌ای درصددند تا آرمان های انقلاب اسلامی را به مطالبات و اهداف کوچک و مادی تقلیل دهند و  با بیان این که ما رسالت جهانی نداریم، انقلاب را درونی کنند. این ها می گویند ما باید به آب و نان خودمان برسیم و مسائل لبنان و فلسطین و عراق و... به ما ربطی ندارد. این در حالی است که امام از سال 41 گفتند که ما در قبال فلسطین مسئولیم. علاوه بر آن از نظر راهبردی نیز اگر نتوانیم از میان کشورهای اسلامی یارگیری کنیم در حقیقت خودمان را در برابر توطئه های غرب و رژیم صهیونیستی ی دفاع کرده ایم.

وی افزود: آنها که می گویند ما نباید با تحولات و مسائل سایر کشورهای منطقه کاری داشته باشیم و فقط به مسائل داخلی معطوف باشیم آیا از خاطر برده اند که چطور از جانب رژیم صدام جنگی 8 ساله بر ما تحمیل شد که اگر نبود پایمردی جوانان انقلابی امروز از ایران و ایرانی نشانی نمانده بود؟

موسوی تصریح کرد: آنها که حمایت ایران از گروه های مقاومت در منطقه را زیر سئوال می برند آیا ندیدند که گروهک خونخوار داعش چه اقداماتی انجام می دهد و اگر ایران کروه های مقاومت در سوریه و عراق را در برابر این گروهک جنایتکار حمایت نمی کرد، می بایست آماده دست اندازی آن به خاک و ناموس این کشور هم می بودیم؟ آیا مدعیانی که دیروز در برابر تجاوز رژیم صدام حاضر نشدند یک روز در جبهه ها حضور یابند این بار در برابر داعش حاضر به مقابله بودند؟

فساد،چپ و راست نمی شناسد

وی، فساد سیاسی و اقتصادی را آفت دیگری ذکر کرد که می‌تواند به انقلاب اسلامی ضربه بزند و در این باره گفت: فساد، چپ و راست و اصلاح‌طلب و اصولگرا نمی‌شناسد و سراغ همه می‌آید. رهبر انقلاب فریاد مبارزه با فساد و اشرافی‌گری را از همان سال های ابتدایی دهه 70 سر دادند و اگر فساد در مسئولین رسوخ کند ما با یک جمهوری اسلامی تقلبی مواجه خواهیم شد.

وی در عین حال تصریح کرد: خوشبختانه نیروهای اصیل انقلاب به تبعیت از رهبری معظم، در همه مقاطع خود پیشگام مقابله با مفاسد بوده اند و در همین مورد معاون اول رئیس جمهور سابق، کسانی که از ابتدا بر پیگیری پرونده رحیمی و به فرجام رسیدن آن تاکید داشتند همین رسانه های انقلابی و چهره های اصولگرا مثل دکتر زاکانی، ناردان و توکلی بودند. کمااینکه در موارد دیگر نظیر پرونده مهدی هاشمی باز هم نیروهای انقلابی پیگیر موضوع هستند.

توطئه نفتی روی دیگر سکه تحریم است

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در ادامه این جلسه در پرسش به سئوالی پیرامون مذاکرات هسته‌ای گفت: ما با اصل مذاکره مخالف نیستیم اما تاکید می کنیم که نباید به دشمن خوشبین بود. ما توافق ژنو را امضا کردیم و تعهدات نقدی به طرف مقابل دادیم و قرار بود که غرب و آمریکا تحریم جدیدی اعمال نکنند که علی الظاهر این گونه است اما توطئه کاهش قیمت نفت دقیقاً روی دیگر سکه تحریم است و آمریکا و هم پیمانانش ضمن حفظ صورت ظاهر، عملاً با کاهش قیمت نفت، بدتر از تحریم را بر سر ما آوردند.

سید‌نظام‌الدین موسوی ادامه داد: خوشبختانه مسئولان محترم ما اعم از رئیس جمهور و وزیر نفت پذیرفته اند و اعلام کردند که کاهش قیمت نفت یک «توطئه» است اما پشت صحنه این توطئه چه کسی است؟ آیا عربستان به تنهایی می تواند چنین توطئه ای را به انجام برساند؟ عالم و آدم می دانند که پشت صحنه این اقدامات آمریکاست و سعودی ها بدون اجازه آمریکا آب هم نمی خورند. 

مدیرعامل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با تاکید بر اینکه ما باید بتوانیم از ابزارهای قدرت‌مان به خوبی استفاده کنیم، گفت: اروپایی ها به خاطر تحریم گازی که روسیه علیه آنها اعمال کرده، به شدت نیازمند گاز ایران هستند و به آمریکایی‌ها گفته‌اند در هر زمینه‌ای ایران را تحریم می‌کنید گاز آن را تحریم نکنید چرا که ما به آن نیاز داریم اما بعضی ها در داخل به دنبال آن هستند تا  همین برگ برنده ما را به عنوان یک امتیاز اروپایی ها به ما قلمداد کنند. 

دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان در پایان سخنان خود پیرامون نامه مقام معظم رهبری به جوانان غربی نیز گفت: نامه مقام معظم رهبری در تراز نامه امام به گورباچف است که هدف آن دعوت به اسلام و مقابله با روند اسلام ستیزی و اسلام هراسی است که جریان صهیونیسم - سرمایه سالاری جهانی به راه انداخته است.

مسجد ابوذر، یادآور خاطرات و پایگاه انقلاب

دبیرکل انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان در سخنان خود همچنین با بیان اینکه مسجد ابوذر یادآور خاطرات انقلاب است، به ویژگی های این مسجد اشاره کرد و گفت: علاوه بر جایگاه و حرمت روحانی همه بیوت الله، مسجد ابوذر یکی از پایگاه‌های انقلاب در تهران قبل و بعد از پیروز بوده و به رغم گذشت چند دهه هنوز از از تکاپو نیفتاده و همچنان از مراکز فعال حمایت ازانقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به حادثه ترور حضرت آیت الله خامنه ای در این مسجد در 6 تیرماه 1360 گفت: ویژگی دیگر مسجد ابوذر این است که شمیم روحانی خون بزرگ‌جانباز انقلاب مقام معظم رهبری نیز در آن به مشام می رسد و عطر ایثار را در بالاترین وجه آن می توان در اینجا استشمام کرد.

موسوی همچنین حجت الاسلام و المسلمین مطلبی امام جماعت مسجد جامع ابوذر را یکی از نعمات خداوند برای مردم این منطقه برشمرد و گفت: وجود حاج آقا مطلبی که در زمره السابقون انقلاب هستند از عوامل اصلی رونق انقلابی مسجد ابوذر است و این روحانی انقلابی و مردمی انصافاً  از کسانی است که دین خود را به ساحت انقلاب و نظام ادا کرده است.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار