امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144971
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۰۰
تعداد بازدید: 170
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق روز شنبه گفت تمام مردم این کشور در حال مبارزه با ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق روز شنبه گفت تمام مردم این کشور در حال مبارزه با گروه

تروریستی داعش هستند.

آقای عبادی که در نشست امنیتی مونیخ صحبت می‌کرد، در پاسخ به سوال «دیوید ایگناتیوس» ستون‌نویس نشریه واشنگتن‌پست در رابطه با وجود «شبه‌نظامیان شیعی» در عراق، گفت: «ما جنگجویان شیعی غیرنظامی داریم، چراکه عراق اکنون در معرض تهدید قرار دارد. تا چندی قبل بغداد هم در معرض تهدید بود، به همین خاطر مردم عراق برای مبارزه با داعش، به میدان آمدند.»

وی افزود: «ما جنگجویان شبه‌نظامی شیعی داریم، همانطور که جنگجویان شبه‌نظامی سنی داریم که با داعش می‌جنگند... ما همین‌طور شبه‌نظامیان کرد داریم، که برخی از آن‌ها زمانی نظامی بوده‌اند و برخی هم غیرنظامی بوده‌اند، که حالا با داعش می‌جنگند.»

نخست‌وزیر عراق ادامه داد: «ما در عراق هیچ تحملی برای نقض حقوق بشر و استفاده از خشونت در مبارزه با داعش، نداریم. من به شخصه با هرگونه استفاده از اقدامات خشونت‌آمیز مخالف هستم.»

او همچنین در پاسخ به این سوال که آیا سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران با وی مشورت و رایزنی دارد، گفت: «وی بخشی از ساختار ایران است و ما با ایران رایزنی داریم. ایران همسایه ماست... و ما طولانی‌ترین مرز را با آن‌ها داریم.»

وی با بیان اینکه عراق از یک سمت با ایران و ترکیه هم‌مرز است و از سوی دیگر با کشورهای عربی، گفت بغداد پل میان جهان عرب و دیگر کشورهای اسلامی به شمار می‌آید.

نخست‌وزیر عراق همچنین با بیان اینکه عراق به واسطه اختلافات فرقه‌ای و رقابت‌های منطقه‌ای در خاورمیانه هزینه‌های سنگینی پرداخته است، گفت باید تلاش کرد تا به اختلافات در منطقه پایان داد.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها