امروز : پنجشنبه ۲ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 August 24
۱۰:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14499
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۶
تعداد بازدید: 92
عباس احمدی‌ کارآفرین مازندرانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قائمشهر از اجرای طرح روستای بدون زباله در ...

عباس احمدی‌ کارآفرین مازندرانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قائمشهر از اجرای طرح روستای بدون زباله در قائمشهر خبر داد و اظهار داشت: این طرح نخستین بار در کشور با هدف روستاهای بدون زباله در روستاهای شهرستان قائمشهر در حال اجرا است.

وی افزود: در راستای اجرای این طرح از روستای 600 خانواری اسکندرکلای قائمشهر هیچ زباله‌ای از روستا خارج نشد.

احمدی در توضیح این طرح بیان داشت: با بکارگیری افرادی برای دریافت و حمل ضایعات زباله روستائیان، زباله‌های خوراکی پوسیدنی در زمین‌های اهالی روستا دفن می‌شود.

وی افزود: هم‌اکنون از 90 روستای قائمشهر، روزانه 30 تن زباله بیرون می‌آید که امیدواریم با اجرای طرح در این روستاها، شهرستانی با روستاهایی بدون زباله داشته باشیم.

قبوض رایگان آب در مجتمع‌های مسکونی

این مبتکر و کارآفرین همچنین از اجرای طرح پرداخت قبوض آب آپارتمان‌ها برای نخستین بار در کشور به طور رایگان خبر داد و تصریح کرد: در صورت توافق ساکنان مجتمع‌های مسکونی، یک سبد مخصوص جمع‌آوری ضایعات در پارکینگ مجتمع نصب می‌شود که در صورت پر شدن سبد در هر هفته، قبوض آب بها در این مجتمع رایگان خواهد بود همچنین در صورت همکاری بیشتر و پر شدن سبد، زودتر از یک هفته، این شرکت هزینه نظافت ساختمان را نیز بر عهده می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: هر نوع ضایعات غیر از موادغذایی پوسیدنی در این سبد جا خواهد داشت.

احمدی یادآور شد: این طرح برای کاهش حجم زباله شهری و ایجاد اشتغال و نیز پرداخت آب بهای شهروندان متقاضی توسط مجریان طرح در صورت توافق شورای شهر جدید و شهرداری قائمشهر اجرایی می‌شود.

وی همچنین افزود: تاکنون این طرح در 200 مجتمع مسکونی قائمشهر اجرایی شد.

 به گزارش فارس، عباس احمدی مخترع آسفالت با استفاده از زباله‌های پلاستیکی برای نخستین بار در جهان است که اختراع وی با شماره 52264 به ثبت رسیده است.

از دیگر اقدامات وی طرح جمع‌آوری ضایعات شیشه در سه استان شمالی، نصب سطل‌های مخصوص کاغذ در ادارات، نصب 30 عدد کانکس جمع‌آوری ضایعات خشک و بکارگیری افراد معلول برای این کار و پرداخت یارانه به رستوران‌ها عنوان شد.

انتهای پیام/86008/ح40/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار