امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۵:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 144999
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، اسحاق جهانگیری در مراسم افتتاح خط تولید ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌شرقی، اسحاق جهانگیری در مراسم افتتاح خط تولید اتوبوس& zwnj;های پرسرعت دوکابین و ون در شرکت خودروسازی اسنا، درمورد مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه 1+5 اظهار داشت: ان شاء‌الله مسائل تحریم حل و برخی هزینه‌های اضافی که به صنعت تحمیل می‌شود، حذف می‌شود.
وی تصریح کرد: در یک سال و نیم اخیر یکی از رشته‌های صنعتی که در رسانه‌ها در حق آن جفا شده است و باید از آن دفاع کرد، صنعت خودروسازی است.
معاون اول رئیس‌جمهور همچنین گفت: به بخش خصوصی نباید به دیده تردید و بدبینی نگاه کرد چرا که تهدید بخش خصوصی به معنی تقویت کردن شرکت‌های خارجی است.
جهانگیری افزود: تقویت کردن بخش خصوصی ایران به معنی تقویت اشتغال، تولید داخلی، اقتصاد و اقتدار ایران است؛ یکی از مؤلفه‌های اقتدار، توسعه اقتصادی است و وقتی محقق می‌شود که بر توان تولید داخل اتکا کنیم.
چرا باید از کشورهایی که از نظر صنعت خودرو از ما عقب‌تر بودند خودرو وارد کرد
وی ادامه داد: بخش خصوصی امروز واقعا توانا است و باید آنها را باور کنیم؛ بخش خصوصی باید به اقتصاد کشور ورود پیدا کند و تبریز از جمله شهرهایی است که صنعت آن متکی به بخش خصوصی شکل گرفته است.
جهانگیری به افتتاح خط تولید اتوبوس‌های بی.آر.تی دو کابین و ون در تبریز اشاره و یادآور شد: کسی که اتوبوس از خارج از کشور وارد می‌کند خود را باید قانع کند که «در شرایطی که می‌توان در کشور اتوبوس تولید کرد چرا باید از کشورهایی که بعضا از نظر صنعت خودرو از ما عقب بودند خودرو وارد کنیم».
معاون اول رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: بسیاری از رشته‌های صنعتی قطعا با اتکا به ظرفیت‌های داخلی ایران از جمله صنعت اتوبوس‌سازی قابل ساخت در کشور است.
جهانگیری اظهار داشت: صنعت خودروسازی ایران آن طور که باید، رشد نکرده و پیش نرفت؛ یکی از دلایل آن محدودیت بین‌المللی بود که علیه این صنعت اعمال شد.
معاون اول رئیس جمهور گفت: صنعت خودرو در سال 1357، سالانه حدود 50 تا 60 هزار خودرو مونتاژ کامل می‌کرد که در دوران دفاع مقدس به 12 هزار خودرو کاهش یافت.
وی تصریح کرد: تولید در صنعت خودرو سازی در 10 ماه نخست سال جاری 70 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است؛ به این راحتی نیست که وقتی صنعتی افول می‌کند دوباره بخواهیم آن را به راحتی رشد دهیم؛ این رشد دادن مثل دوباره راه انداختن است.
جهانگیری اضافه کرد: رشد تولید خودروسازی در 10 ماه نخست سال جاری در بخش کامیون‌سازی 100 درصد و در بخش اتوبوس‌سازی 40 درصد رشد داشته است.
وی یادآور شد: این رشدها به این معنا است که صنعت خودرو واقعا ظرفیت توسعه را دارا است؛ باید با مردم صادقانه صحبت کرد و گفت که در برخی حوزه‌ها کیفیت ما پایین‌تر و در برخی حوزه‌ها قیمت‌ها نسبت به رشته‌های مشابه در کشورهای پیشرفته بالاتر بوده است.
معاون اول رئیس‌جمهور افزود: اگر مردم بدانند مسیری که طی می‌کنیم به این منجر می‌شود که محصولات صنعتی با کیفیت بالاتر و قیمتی پایین‌تر و قابل عرضه در بازارهای بین‌المللی تولید می‌کنیم، حتما همراهی خواهند کرد.
جهانگیری با اشاره به ظرفیت‌ها و توان بخش خصوصی در استان آذربایجان شرقی، خاطرنشان کرد: تبریز یکی از مناطقی است که صنعت آن با بخش خصوصی شکل گرفته است زیرا تبریز بخش توانمندی دارد که می‌تواند کارهای بزرگی انجام دهد.
وی با تأکید بر لزوم حمایت از تولید داخل به تولید اتوبو‌س‌های شهری در کشور اشاره کرد و گفت: شهرداری‌هایی که در شهرشان سامانه بی‌.آر‌.تی راه‌اندازی شده است باید تلاش کنند تا با حمایت‌هایی که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت از خریداران در آینده صورت می‌گیرد از این نوع اتوبوس‌های تولید داخل استفاده کنند.
جهانگیری تصریح کرد: کسانی که سنشان از ما بیشتر است تعریف می‌کنند که در گذشته اگر به کسی گفته می‌شد کالای ژاپنی بخرد، آن شخص می‌گفت «آن قدر بدبخت نشده‌ام که کالای ژاپنی بخرم» اما مردم ژاپن تحمل کردند و با تلاش و پشت کار به نقطه‌ای رسیدند که امروز کالای ژاپنی از بهترین کیفیت‌ها برخوردار است.
وی در ادامه با بیان اینکه استان آذربایجان‌شرقی از استان‌هایی است که صنعت آن به وسیله بخش خصوصی شکل گرفته است، گفت: برخی شهرها همانند تبریز و مشهد از نظر حضور بخش خصوصی دارای ظرفیت‌های ویژه‌ای هستند و می‌توانند کارهای بزرگ انجام دهند.
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به افتتاح خط تولید اتوبوس‌های شهری تبریز گفت: امیدوارم وزارت صنعت و معدن با ارایه تسهیلات به خریداران این اتوبوس‌ها، زمینه اتصال چرخه تولید و مصرف در این رشته صنعتی را فراهم کند.
انتهای پیام/60002/ع/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها