امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۹:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145001
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، 288 شماره هفته نامه پنجره با بررسی ویژه مستند انقلاب 57 بر روی دکه ها آمد.این نشریه به ...

به گزارش گروه سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، 288 شماره هفته نامه پنجره با بررسی ویژه مستند انقلاب 57 بر روی دکه ها آمد.این نشریه به مناسبت دهه فجر به بازخوانی و بررسی انتقادی مستند انقلاب 57 پرداخته و جلد این شماره خود را نیز به این موضوع اختصاص داده است.

در ابتدا یادداشتی با عنوان مستند بی‎سند محتوای این مستند پخش شده را بررسی کرده سپس دکتر موسی حقانی از تاریخ دانان برجسته کشور در گفت و گویی رابطه محمد رضا پهلوی با قدرتهای استعماری در مستند انقلاب 57 را مورد بررسی قرار داده است.عباس سلیمی نمین هم در یادداشتی ادعای پیشرفت ایران در دوران پهلوی دوم که در این مستند بیان شده را مورد کنکاش قرار داده است. نگاهی گستره فعالیت‎های رسانه‎ای انگلیس در گذشته و حال ایران در گفت‎وگو با خسرو معتضد، دروغ‎‎های ساده، دروغ‎‎های پیچیده یادداشتی از سجادصفارهرندی، استحاله واقعیت و میزگردی با حضور کارشناسان و دانشجویان در بررسی مستند انقلاب 57 از دیگر مطالب این پرونده است.اما سرویس بین الملل پنجره این شماره خود را به رصد حوادث غرب آسیا و بررسی آن اختصاص داده است.محمد قادری در یادداشت خود با عنوان چشم در برابر چشم تنش های میان رژیم صهیونیستی و حزب الله لبنان در القنیطره را زیر ذره بین قرار داده است و تاکید کرده است که عملیات حزب الله معادلات را عوض نمود.هم چنین دکتر امیر موسوی نیز در مصاحبه با این هفته نامه به بررسی این تنش ها پرداخته است. آرایش قدرت در صنعا و خیزش حوثی‎ها عنوان یادداشت هایی  است که حوادث چند هفته گذشته یمن را مورد بررسی قرار داده اند. بررسی پیامدها و دستاوردهای سفر دکتر ولایتی به روسیه در گفت‎وگو با دکتر شعیب بهمن، ابتکار تبلیغاتی جدید آمریکا و ملک عبدالله آن چه که نشان می‎داد نبود! از دیگر مطالب سرویس بین الملل است.

سرویس سیاسی این نشریه مهم ترین موضوع خود را خبر محکومیت عباس سلیمی نمین به شلاق و حبس قرار داده است و ضمن بررسی حواشی این مساله در گفت و گویی که با وی انجام داده است، درباره سوابق وی، علل محکومیت و ... او را مورد پرسش قرار داده است.سلیمی نمین در این گفت و گو از مشکلات خانوادگی پیش آمده برای وی پس از شکایت های انجام شده از وی نیز توضیحاتی ارائه کرده است.هم چنین بازگشت احمدی نژاد به سیاست یکی دیگر از موضوعاتی است که سرویس سیاسی به سراغ آن رفته است.

تاملی در نقش فرهنگ در تحولات جهان معاصر، مناسبات کشورهای عربی و غربی با عبدالله بن عبدالعزیز، تضادهایی که با مرگ عبدالله رو شد، دردسرهای نخست وزیر اسرائیل برای اوباما و ناگفته‎‎های نصرالله خطرناک‎تر از گفته هایش است عناوین باشگاه ترجمه و زمینه های حسرت اخروی در رفاقت دنیوی(جواد محدثی)، تاملی در فلسفه سیاسی ابن سینا(کمال پولادی)، قدرتی در خدمت تشیع(احمد رهدار)، برجسته سازی سویه فرهنگی یا پیشبرد اهداف سیاسی(فرشاد مهدی پور) و مجادله پیامبر بیآلایش با خدا(محمد روحانی) نیز عناوین باشگاه اهل قلم این هفته نامه را تشکیل می دهند.

اما محمد جوادی در کنار دیگر مطالب ضمیمه پنجره پلاس در یادداشتی به موضوع ترجمه پرداخته و کوشش کرده است به این سوال پاسخ دهد که موفقیت اصلی یک مترجم چیست؟

انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها