امروز : یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 19
۲۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145002
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
احمد کریمی‌اصفهانی دبیرکل جامعه اصناف و بازار در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به کاهش قیمت نرخ نفت در ...

احمد کریمی‌اصفهانی دبیرکل جامعه اصناف و بازار در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به کاهش قیمت نرخ نفت در بازار جهانی اشاره و این حرکت را نوعی توطئه عنوان کرد.

وی افزود: این توطئه که به همکاری آمریکا و برخی کشورهای منطقه صورت گرفته است، در وهله اول بیش از آنکه جمهوری اسلامی ایران را متضرر کند عربستان سعودی را متضرر خواهد کرد.

دبیرکل جامعه اصناف و بازار با تأکید بر اینکه ما باید اقتصادمان را از نفت جدا می‌کردیم، گفت: دولت‌ها همواره به جدایی نفت از اقتصاد ایران نگاهی سطحی‌گرایانه داشته‌اند در حالی که اگر ما این مقوله را عملی و اجرایی می‌کردیم امروز با کاهش قیمت نفت تا این اندازه دست و پایمان نمی‌لرزید.

اصفهانی با بیان اینکه دولت باید در مقوله کاهش قیمت نفت راهکار عملی و جدی ارائه کند، تصریح کرد: افزایش تولید، نگاه به سرمایه انسانی و افزایش صادرات غیرنفتی سه‌ راهکار مهم دولت در مقابله با کاهش قیمت نفت باید باشد.

وی در ادامه به افزایش قیمت نفت در هشت سال گذشته و در دولت نهم و دهم اشاره و خاطرنشان کرد: دولت آقای احمدی‌نژاد با درآمد نفت بشکه‌ای 110 دلاری که یک فرصت تاریخی برای اقتصاد ایران بود باید سرمایه‌گذاری ارزی و زیرساخت‌های اقتصادی ایران را بنا می‌کرد اما این کار صورت نگرفت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها