امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 21
۱۹:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145015
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
سید‌موسی موسوی نماینده مردم لامرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کاهش چشمگیری ...

سید‌موسی موسوی نماینده مردم لامرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کاهش چشمگیری قیمت نفت در هفته& zwnj;های اخیر را معلول چند عامل عنوان کرد و گفت: اولین علت، عرضه بالای نفت در برابر تقاضای اندک برای آن است.

وی در توضیح دلیل دوم کاهش قیمت نفت، اظهار داشت: بین عربستان و غرب توافقی صورت گرفته که قیمت نفت را کاهش دهند تا به کشورهای ایران و روسیه به عنوان کشورهای هدف آسیب وارد کنند.

موسوی با تأکید بر اینکه عربستان بیش از ایران از کاهش قیمت نفت آسیب می‌بیند، گفت: صادرات نفت عربستان بسیار بالاست و در چند هفته اخیر میلیارد‌ها دلار ضرر کرده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: از آنجا که عربستان سعودی و دیگر متحدان آمریکا در منطقه در معادلات منطقه‌ای دست پایین را دارند و این ایران است که نقش تعیین‌کننده در تحولات منطقه را دارد، آمریکا و متحدانش سعی دارند از طریق پایین آوردن قیمت نفت به کشورمان ضربه زنند.

نماینده مردم لامرد در مجلس تداوم یا تغییر روند کنونی قیمت نفت تابع عوامل مختلف دانست و خاطرنشان کزد: احتمال دارد که این روند در کوتاه مدت تداوم داشته باشد اما در بلند‌مدت نمی‌تواند ادامه یابد.

وی این کاهش قیمت شدید نفت را فرصتی برای جمهوری اسلامی ایران جهت رهایی از وابستگی به بودجه نفت خواند و ادامه داد: زمانی که قیمت نفت بالا بود و صادرات آن به خوبی انجام می‌شد از فرصت بهره نگرفتیم.

این نماینده مجلس در پایان گفت: اکنون باید بودجه را مدیریت کرده و کاهش آن را از طریق درآمد‌های جایگزین جبران کنیم که این موضوع میسر است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها