امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۰۹:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 14502
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۰۶
تعداد بازدید: 165
سیدحسین نقوی‌حسینی، ‌رئیس شورای مرکزی فراکسیون فرهنگیان مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص عملکرد دانشگاه فرهنگیان، ...

سیدحسین نقوی‌حسینی، ‌رئیس شورای مرکزی فراکسیون فرهنگیان مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص عملکرد دانشگاه فرهنگیان، اظهار داشت: یکی از تحولات بسیار مثبت در حوزه آموزش و پرورش که در زمینه تربیت و آموزش نیروی انسانی صورت گرفت، ایجاد دانشگاه فرهنگیان بود.

وی افزود: این دانشگاه از تجمیع مراکز تربیت معلم کل کشور تشکیل شده است و در هر استان دو پردیس دانشگاهی دخترانه و پسرانه پیش‌بینی شده است تا هر ساله آموزش و پرورش بر طبق سفارش، نیروهای مورد نیاز خود را از این دانشگاه تأمین کند؛ بنابراین دانشگاه فرهنگیان نقش مهمی در تحولات این وزارتخانه ایفا می‌کند.

رئیس شورای مرکزی فراکسیون فرهنگیان مجلس در خصوص «روند جذب دانشجو در دانشگاه فرهنگیان که تا چه میزان می‌تواند خواسته‌های آموزش و پرورش را برآورده کند»، گفت: این دانشگاه به تازگی افتتاح شده و آغاز به کار کرده است و تأمین نیروی مورد نیاز این وزارتخانه نیز به زمان نیاز دارد؛ به عنوان مثال جذب دبیر شیمی با مدرک کارشناسی به مدت 4 سال زمان می‌خواهد تا فرد در خدمت آموزش و پرورش باشد.

وی ادامه داد: از طرف دیگر به دلیل اینکه فرد بتواند مراحل تربیت معلم را نیز بگذراند بر این اساس این دانشگاه تا کنون خروجی نداشته است بنابراین نمی‌توان در خصوص برآورده شدن خواسته‌های آموزش و پرورش به وسیله این دانشگاه صحبت کرد.

*دانشگاه تربیت معلم منحل نمی‌شود/تغییر نام این دانشگاه

نقوی ‌حسینی در خصوص انحلال دانشگاه تربیت معلم و جایگزین کردن دانشگاه فرهنگیان، گفت: دانشگاه تربیت معلم سال‌ها به جذب دانشجو پرداخته و عملکرد خود را داشته است اما برای تربیت نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش عملی انجام نداده است و خدمتی به این وزارتخانه نکرده است.

وی ادامه داد: دانشگاه تربیت معلم حدود 5 یا 6 سال است که برای آموزش و پرورش کاری انجام نداده است و وجود و عدم این دانشگاه تأثیری بر تربیت معلم برای این وزارتخانه ندارد بنابراین منحل نمی‌شود اما امکان دارد اسم آن عوض شود.

رئیس شورای مرکزی فراکسیون فرهنگیان مجلس با بیان اینکه با توجه به نقشی که برای دانشگاه فرهنگیان تعریف شده است، این دانشگاه می‌تواند سفارش‌‌ها و نیروهای مورد نیاز آموزش و پرورش را تأمین کند، گفت: بنابراین نیازی به دانشگاه تربیت معلم نیست اما اگر این دانشگاه نتواند پاسخگوی نیازهای این وزارتخانه باشد طبیعی است که دانشگاه تربیت معلم می‌تواند به کارش ادامه دهد اما معتقدم با تمهیداتی که دیده شده است، دانشگاه فرهنگیان می‌تواند تمام نیازهای نیروی انسانی آموزش و پرورش را پاسخ دهد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها