امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۶:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145030
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بقایای این آمفی تئاتر که قدمت آن حدود 1900 سال برآورد شده، در جریان کاوش‌های ...

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، بقایای این آمفی تئاتر که قدمت آن حدود 1900 سال برآورد شده، در جریان کاوش‌های باستانشناسان دانشگاه آتاتورک ترکیه در شهر تاریخی «افسوس» این کشور کشف شد.
تاکنون چند در این بنای تاریخی که هیچ تصویری از آن منتشر نشده چند سرستون مرمرین به همراه بخشی از جایگاه تماشاچیان این آمفی تئاتر که براساس برآوردهای اولیه باستانشناسان گنجایش حدود 5500 تماشاچی را داشته، کشف شده اند.

قدمت شهر افسوس نیز به هزاران سال قبل می ‌رسد و طی حدود 150 سال کاوش در این شهر تاریخی که قدمت آن حدود هشت هزار سال برآورد شده، آثار تاریخی زیادی در آن کشف شده اند که در آخرین مورد در سال 2007، بزر‌گترین گورستان گلادیاتورها که اسکلت هزاران گلادیاتور در آن بود، در افسوس کشف شد.

در حال حاضر نیز دهها پروژه‌ کاوش در افسوس در جریان‌ است، با این وجود، باستا‌ن‌شناسان بر این باورند که هنوز بین 85 تا 90 درصد آثار تاریخی این شهر کشف ‌نشده باقی مانده است.

پروژه کاوش در محل کشف بقایای آمفی تئاتر رومی برای کشف دیگر آثار تاریخی احتمالی همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها