امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145032
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
عبدالرحمان رستمیان نماینده مردم دامغان در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در رابطه با روزهای انقلاب گفت: دبیرستان محل تدریس من ...

عبدالرحمان رستمیان نماینده مردم دامغان در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در رابطه با روزهای انقلاب گفت: دبیرستان محل تدریس من یعنی دبیرستان دکتر هشترودی در میدان فلسطین بود و به علت نزدیکی با میدان انقلاب، همواره مقابل در دانشگاه تهران تظاهرات می‌کردم و برای فرار از دست نیروهای امنیتی یک جفت کفش کتانی خریده بودم.

وی افزود: اگر آن کفش‌های کتانی در روزهای انقلاب به پایم نبود، چند بار دستگیر می‌شدم، چرا که نیروهای امنیتی ناگهان به تعداد زیاد با کامیون‌ها به خیابان‌ها می‌آمدند و چنانچه به موقع فرار نمی‌کردیم و سرعت کافی نداشتیم دستگیر می‌شدیم.

رستمیان خاطرنشان کرد: در آن روزها اگر چه باتوم‌های متعددی خوردیم و در مقابل دانشگاه تهران که مرکز اصلی تظاهرات بود در شرف دستگیری بودیم، ولی به خاطر وجود نیروی جوانی و آن کتانی‌ها از مهلکه جان به در می‌بردیم.

نماینده مردم دامغان در مجلس خاطرنشان کرد: از اولین روزهای مهر سال 57 اعتراضات جدی شده بود و هر چه به بهمن‌ نزدیک‌تر می‌شدیم، اعتراضات بیشتر و بیشتر می‌شد و مردم در مقابل دانشگاه تهران تجمع می‌کردند و نیروهای امنیتی به صحنه می‌آمدند و مردم را پراکنده می‌کردند که در این مواقع گاهی تیراندازی می‌شد و برخی مجروح یا شهید می‌شدند.

رستمیان گفت: آن زمان که در مقابل دانشگاه تهران تظاهرات می‌کردیم همزمان دعا می‌کردیم تا روزی به آن سوی میله‌های دانشگاه تهران دست پیدا کنیم و وارد دانشگاه شویم که با خواست خدا این اتفاق صورت گرفت و من در رشته پزشکی وارد دانشگاه تهران شدم.

وی افزود: البته من یک بار نیز در آن دوران دستگیر شدم و آن زمانی بود که در مقابل دبیرستان خود در میدان فلسطین با سایر همشاگردی‌ها تظاهرات کردیم و توسط نیروهای پاسگاه ژاندارمری که در میدان فلسطین مستقر بود دستگیر شدیم.

عضو کمیسیون بهداشت مجلس خاطرنشان کرد: زمانی که دستگیر شدیم کتکی جانانه از نیروهای امنیتی خوردیم به خصوص در ابتدای کار چک محکمی از نیروها خوردم که هنوز فراموش نکرده‌ام، ولی بعد از کتک، ما را آزاد کردند و البته همین کتک ما را برای تظاهرات بیشتر جرّی کرده بود و باید هر روز شعار می‌دادیم تا خیالمان راحت شود و آرام شویم.

رستمیان گفت: یکی از اقدامات ما نیز تظاهرات در مقابل دوربین‌هایی در میدان فلسطین بود که مردم معتقد بودند مربوط به سفارت رژیم صهیونیستی است. ما در مقابل آن دوربین‌ها شعار مرگ بر شاه می‌دادیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها