امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۸:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145034
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 52
به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، براساس آخرین گزارش شورای توسعه‌صادرات صنایع‌دستی هند، این کشور در سال 2014 با ثبت ...

به گزارش گروه جامعه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، براساس آخرین گزارش شورای توسعه‌صادرات صنایع‌دستی هند، این کشور در سال 2014 با ثبت رکوردی جدید حدود پنج میلیارد دلار از محل صادرات صنایع دستی درآمد داشته است.
کارشناسان علل اصلی این امر را برگزاری مداوم نمایشگاههای صنایع دستی هند در نقاط مختلف جهان، بازگشت میزان صادرات صنایع دستی هند به قاره اروپا و آمریکا به رقم پیش از بحران اقتصادی به دلیل بهبود شرایط اقتصادی، افزایش چشمگیر صادرات صنایع دستی هند به چین، آفریقا و کشورهای منطقه آمریکای لاتین و ایجاد بازارهای جدید در دو قاره آسیا و اقیانوسیه می دانند، هرچند که همچنان آمریکا و کشورهای اروپایی مقصد اصلی صنایع دستی هند محسوب می‌شوند.

هند با تاریخی چند هزار ساله کشوری غنی از لحاظ سنت، رنگ و زبان بوده که حاصل آن تولیدات و صادرات رو به افزایش صنایع دستی این  کشور به سرتاسر جهان است. در این میان بهره ‌گیری از چوب، سنگ، فلزات مختلف، شیشه، گل و حتا سرامیک باعث شده که صنایع دستی  هند در سطح جهان منحصر به فرد باشد.

هند باستان در زمینه آثار فلزی خود وجهه‌بین‌المللی داشته و تاریخچه صنایع دستی فلزی آن به 2500 سال پیش از میلاد مسیح (ع) باز می  ‌گردد، البته اکنون صنایع دستی فانتزی و مدرن نیز در کنار صنایع دستی سنتی این کشور جایگاه خود را پیدا کرده، اما زمینه‌اصلی هنر دستی  هند بصورت فولکلوریک و سنتی است که آموزه‌های آن از گذشتگان بصورت نسل به نسل منتقل شده‌، اما در کل، صنایع دستی این کشور در سه بخش پادشاهی، مذهبی و هنر فولکلوریک دسته‌بندی می ‌شود.

در این میان صنایع دستی چوبی هند به ‌شکل تراشیده ‌شده و رنگ ‌شده در اشکال متنوع وجود دارند و در ساخت آنها از چوبهای مختلف  درختان جنگلی استفاده می ‌شود. در صنایع دستی سنگی این کشور نیز از سنگ صابون، گرانیت، سنگهای شنیو سنگهای قیمتی استفاده می ‌شود. همچنین صنایع دستی فلزی نیز با بهره‌گیری از طلا، نقره، پلاتین، فلزات سفیدرنگ و آهن ساخته می ‌شوند. شیشه ‌ها نیز در رنگهای متنوع در کنار ترکیبی از خطوط مختلف بکار می روند. مجسمه‌های دست ساز نیز با استفاده از فلزات، سنگها و چوب تولید می ‌شوند. از  سوی دیگر جواهرات هندی نیز از صنایع دستی پرطرفدار این منطقه هستند که در ساخت آنها فلزات و سنگهای گرا‌نبها به‌کار می ‌روند.

صنایع دستی هند اکنون در عمق جامعه و زندگی مردم این کشور وجود دارد و بیشتر وسایل آشپزخانه در منازل توسط هنرمندان صنایع دستی  ساخته شده، این در حالی است که در هند حدود هفت میلیون نفر به طور مستقیم و غیرمستقیم به تولید صنایع دستی این کشور اشتغال دارند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها