امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۲:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145035
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وحید زینالی خامنه مدیرکل دفتر تربیت‌بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، وحید زینالی خامنه مدیرکل دفتر تربیت‌بدنی و فعالیت‌های ورزشی وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی معاونان تربیت‌بدنی و سلامت استان‌های سراسر کشور اظهار داشت: یکی از مهمترین فعالیت‌های وزارت آموزش و پرورش کیفیت بخشی به درس تربیت‌بدنی است و بسیاری از مشکلات با این کار حل خواهد شد.

وی افزود: بحث کیفیت بخشی در سه پایه اول ابتدایی استان‌های البرز، کرمان، آذربایجان شرقی و مرکزی صورت گرفته است و پس از گرفتن بازخوردها و نتایج، این طرح در سراسر کشور اجرا خواهد شد.

مدیرکل دفتر تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: یکی از مهمترین بحث‌هایی که در درس تربیت بدنی مطرح بوده، محتوای آموزشی است که با همکاری‌هایی که به وجود آمده است، برای حدود 9 پایه کتاب تألیف شده و برای مابقی پایه‌ها نیز برنامه‌ای جهت محتوای تربیت‌بدنی خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: مهمترین بحث هنرستان‌های تربیت بدنی، جلوگیری از توسعه بی رویه آنهاست و به هنرستان‌هایی که دارای امکانات و تجهیزات نیستند، چند ماه فرصت داده می‌شود تا امکاناتشان را فراهم کنند و همچنین بازنگری در آزمون ورودی آن انجام خواهد شد.

* هر استان می‌تواند 6 مدرسه تخصصی ورزشی داشته باشد

زینالی ادامه داد: هر استان می‌تواند 6 مدرسه تخصصی ورزشی داشته باشد و به زودی محتوای درسی آنها تنظیم خواهد شد.

وی یادآور شد: 300 کانون فعال در کشور داریم که امیدواریم این کانون‌ها افزایش پیدا کند همچنین بحث کانون‌های درون مدرسه‌ای، برون مدرسه‌ای و کانون‌های ویژه، استراتژی وزارت آموزش و پرورش است و معلمان می‌توانند استعدادهای برتر المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای را شناسایی کنند و برای انجام ورزش حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای به کانون‌ها معرفی کنند.

مدیرکل دفتر تربیت‌بدنی وزارت آموزش و پرورش در خاتمه گفت: طرح «حیاط پویا» از جمله فعالیت‌هایی است که به تازگی قصد انجام آن را داریم که در گذشته نیز وجود داشته است؛ با ترسیم خطوطی بر روی زمین یا دیوار، دانش‌آموزان را به طور خودجوش فعال می‌کند که جشنواره‌ای نیز برای آن در نظر گرفته شده که در آینده‌ای نزدیک اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها