امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۲۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145038
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، مسعود سلطانی‌فر دقایقی قبل در مراسم افتتاح موزه‌ بزرگ خراسان در مشهد اظهار داشت: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، مسعود سلطانی‌فر دقایقی قبل در مراسم افتتاح موزه‌ بزرگ خراسان در مشهد اظهار داشت: میراث فرهنگی همواره در اجرای پروژه‌های خود با کمبود منابع روبرو بوده که در این راستا تلاش کردیم به جای اینکه اعتبارات خود را به صورت قطره‌چکانی صرف همه پروژه‌های مختلف کنیم آنها را اولویت‌بندی کرده و منابع لازم را به پروژه‌هایی که پیشرفت فیزیکی بیشتری داشته اختصاص دهیم.

وی ادامه داد: این سازمان آمادگی خود را برای کمک گرفتن از ظرفیت بخش خصوصی اعلام می‌دارد زیرا منابع اعتباری میراث فرهنگی بسیار محدود بوده و ما برای حفاظت از مراکز فرهنگی و تاریخ نیازمند کمک گرفتن از بخش خصوصی هستیم.

سلطانی‌فر با اشاره به افتتاح موزه بزرگ خراسان بیان کرد: این موزه ظرفیتی بزرگ برای سرزمین خراسان است و در طی این سال‌ها زحمات بسیاری برای به ثمر نشستن این موزه صورت گرفته است.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: کلنگ موزه بزرگ خراسان در سال 82 به زمین زده شد و عملیات اجرایی آن در سال 84 آغاز گردید؛ در اسفند ماه سال گذشته از این محل بازدید کردم و قرار بود تا ظرف دو سال آینده این پروژه‌ به بهره‌برداری برسد اما با توجه به مأموریت و رسالت‌هایی که داشتیم تصمیم بر آن شد تا با یک کار جهادی فاز نخست این پروژه را امروز افتتاح کنیم.

وی بیان کرد: موزه بزرگ خراسان هدیه بزرگ دولتمردان به مردم خراسان است و به نظر می‌رسد با توجه به اینکه افراد بسیاری از اقصی‌نقاط جهان و داخل کشور به مشهد سفر می‌کنند این موزه بتواند ظرفیت‌های فرهنگی بسیاری را برای شهر مشهد به وجود آورد.

سلطانی‌فر یادآور شد: موزه بزرگ خراسان حاصل تلاش افراد بسیاری است و باید همه آنها قدردانی لازم صورت پذیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش در رابطه با پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد:‌ امام راحل با این حرکت بزرگ به عنوان معمار انقلاب برای این سرزمین تاریخی دستاوردهای بسیار بسیار ارزشمندی را به وجود آورد و به ما رسم استقلال و عزت را آموخت.

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ادامه داد: حرکت در جهت ایجاد یک نظام سیاسی بزرگ در منطقه و خودباوری و طی کردن مسیر توسعه از دستاوردهای انقلاب اسلامی است. به نظر می‌رسد که باید با فرهنگ‌سازی لازم کاری کنیم تا نسل امروز از دستاوردهای انقلاب محافظت کند.

وی با اعلام اینکه امام راحل با پیروزی انقلاب اسلامی دستاوردهای مختلفی را برای نظام اسلامی به ارمغان آوردند و افزود: تحقق و استقرار یک نظام مردم‌سالاری دینی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است. زیرا در جهان سیاست هیچ یک از سیاستمداران دنیا باور نداشتند که یک نظام سیاسی در سایه مذهب و دین به وجود آید و بتواند حقوق و آزادی مردم را تامین کند.

رئیس سازمان میراث فرهنگی تصریح کرد: امام راحل با پیروزی انقلاب اسلامی به همگان نشان داد می‌توان با این انقلاب یک حکومت دینی به وجود آورد و در عین حال زمینه را برای فعالیت آزادانه مطبوعات و احزاب نیز فراهم کرد و همچنین در کنار تمام این موارد اصل تفکیک قوا و مشارکت مردم را نیز در همه شئون محقق نمود.

سطانی‌فر اظهار کرد: نسل دوم و نسلی که در حال حاضر برای ورود به عرصه نظام اجرایی و سیاسی کشور هستند باید با این دستاوردها آشنا شده و آنها را متوجه این تحول بزرگ بکنیم.

انتهای پیام/70005/ط40/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها