امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۵:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145039
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار حسین ساجدی‌نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ در نشست خبری با تبریک ایام‌

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار حسین ساجدی‌نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ در نشست خبری با تبریک ایام‌ الله دهه فجر به عملیات گسترده‌ای که در سه شب گذشته در تهران انجام گرفت اشاره و اظهار داشت: عملیات گسترده‌ای در حوزه مبارزه با مواد مخدر در 3 شب گذشته در سطح شهر تهران به وقوع پیوست. 34 پاتوقی که از قبل شناسایی شده بود پلیس حمله کرده و در این هجمه 137 نفر دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: دروازه‌ غار، فرحزاد، پل مدیریت و ... از جمله پاتوق‌هایی بود که پلیس به آنها یورش برد و 55 نفر از 137 دستگیر شده عوامل اصلی فروش مواد مخدر بودند که هر کدام از آنها به میزان یک، 2 و 3 کیلو مواد نیز همراهشان بود که در مجموع در این عملیات جمعاً 304 کیلو از انواع مواد مخدر نیز کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی افزود: در این عملیات از سگ‌های موادیاب نیز استفاده شد چرا که برای کشف موادی که در مکان‌های مختلف جاسازی شده بودند کمک بسیاری کردند.

سردار ساجدی‌نیا گفت: در طول هفته آینده و تا پایان سال نیز برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا این دستگیری‌ها ادامه پیدا کند.

این مقام ارشد انتظامی به آمار کشفیات مواد مخدر در 11 ماه گذشته اشاره و تصریح کرد: به استثنای باند اخیری که متلاشی شد تاکنون 14 تن مواد مخدر در سطح شهر تهران پخش شده و 71 باند قاچاق مواد مخدر نیز متلاشی شده است.

وی افزود: از آغاز سال تاکنون 280 مرحله طرح دستگیری در حوزه مبارزه با مواد مخدر داشته‌ایم که این عملیات‌ها تا پایان سال نیز ادامه دارد.

این مقام ارشد انتظامی این میزان دستگیری را سوای دستگیری روزانه 120 تا 140 خرده‌فروش عنوان کرد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان این مطلب که پلیس آمادگی صد در صدی برای جمع‌آوری معتادان را دارد گفت: مسئولین مرتبط در حوزه کمپ باید بتوانند محل نگهداری برای معتادان را فراهم کند و گرنه برای پلیس کاری ندارد که بتواند معتادان را از سطح شهر جمع‌آوری کند.

سردار ساجدی‌نیا در مورد عملیات سه شب گذشته نیز گفت: در این عملیات یک قاچاقچی مواد مخدر کشته و 4 نفر نیز زخمی شدند و چند سلاح گرم، تعداد قداره، قمه و پنجه بوکس نیز کشف و ضبط شد.

وی به حوزه سرقت خرد پرداخت و تصریح کرد: سرقت خرد 50 درصد سرقت‌های تهران را به خود اختصاص داده و اکثر قریب به اتفاق سرقت‌های خرد توسط معتادین اتفاق می‌افتد که قطعاً اگر بتوانیم معتادان را جمع‌آوری و در کمپ نگهداری کنیم در کاهش سرقت اثر مطلوبی خواهد داشت.

وی در ادامه به مراسم یوم‌الله 22 بهمن اشاره کرد و افزود: پلیس راهنمایی و رانندگی تمام پیش‌بینی‌های لازم را انجام داده و فرماندهی انتظامی نیز تمام مباحث امنیتی و انتظامی را پیش‌بینی کرده و برنامه‌ریزی‌های کامل در این زمینه انجام شده تا راهپیمایی خوبی را شاهد باشیم تا مردم بتوانند با حضور پررنگ خود برگ زرینی را برای انقلاب اسلامی رقم زنند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان این مطلب که پیش‌بینی لازم برای ایجاد تسهیلات در حوزه ترافیک انجام شده گفت: تعامل خوبی با اتوبوسرانی و تاکسیرانی نیز شده؛ همچنین در حوزه امنیتی و پلیس آگاهی نیز پیش‌بینی‌های لازم شده تا پلیس در طول مسیر و نقاط مختلف حضور داشته باشد و بتواند از سرقت‌های ناخواسته توسط عوامل سودجو جلوگیری کند.

وی گفت: گشت‌های سواره و پیاده در محلات و در طول مسیر راهپیمایی مسیر را پوشش می‌دهند و شهروندان حضور دو تا سه برابری نیروهای انتظامی را شاهد هستند.

این مقام ارشد انتظامی افزود: از 24 ساعت قبل مسیرهای راهپیمایی از نظر ترافیکی و امنیتی کنترل خواهند شد و از شب قبل نیز پاکسازی مسیر انجام می‌شود تا خودروهای پارک شده به خارج از محدوده هدایت شوند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در ادامه به استفاده از بالگرد برای این مراسم اشاره کرد و گفت: از بالگرد برای گلریزان مسیر و همچنین پوشش خبری استفاده خواهد شد؛ همچنین تمهیدات ترافیکی در سه روز تعطیلی و کنترل ورود و خروج مسافران نیز توسط بالگرد انجام خواهد شد.

ساجدی‌نیا خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند با پلیس 110 در تماس باشند و اگر مورد خاصی را مشاهده کردند به پلیس اطلاع دهند.

ادامه دارد ...

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها