امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۰۱:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145040
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در نشست مدیران ارشد راهیان نور ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در نشست مدیران ارشد راهیان نور با مسئولان راهیان نور آموزش و پرورش اظهار داشت: همه می‌دانیم که اردوهای راهیان نور در تربیت اجتماعی دانش‌آموزان نقش بسیار مهمی دارد البته امسال اعتباری برای این اردوها در نظر گرفته نشده بود اما سعی کردیم از تخصیص اعتبار‌های دیگر برای اجرای این حرکت مهم فرهنگی استفاده کنیم.

وی افزود: طبق آماری که داریم تاکنون حدود 482 هزار نفر در اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی شرکت کرده‌اند که نسبت به آمار سال گذشته افزایش بسیار چشمگیری داشته است البته حضور مدیران، معلمان، ائمه جماعت مدارس و راویان از نکات قابل توجه اردو راهیان نور امسال بوده است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: دانش‌آموزان مشارکت مالی بسیار خوب در اردوهای راهیان نور داشته‌اند و از 5 هزار تومان تا 60 هزار تومان کمک کرده‌اند که فراوانی آن از 5 تا 15 هزار تومان بوده و مجموع کمک‌ها حدود 5 میلیارد و 290 میلیون تومان بوده است. همچنین سازمان‌ها و نهادهای دولتی نیز حدود 778 میلیون تومان کمک کرده‌اند که از این بین، نهادهای استان گیلان بیشترین کمک را داشته اند و در مجموع 6 میلیارد تومان مشارکت شده است.

کفاش گفت: امسال خوشبختانه صحت و سلامت وسایل نقلیه اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی همواره مورد بررسی قرار داشته و تاکنون حادثه ناراحت کننده‌ای در این زمینه نداشته‌ایم.

وی تصریح کرد: با توجه به روند تربیتی در اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی و مستندسازی آثار دانش‌آموزان از قبیل دل‌نوشته‌ها، خاطرات و غیره، آثار بسیار ارزشمندی به دست آمده که قابل توجه است.

کفاش یادآور شد: امسال با افزایش امنیت در اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی، خانواده‌ها و دانش آموزان رغبت بسیاری برای حضور در این اردوها داشتند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: علی‌رغم اینکه در بودجه 93 ردیف خاصی برای اردوهای راهیان نور وجود نداشت اما در سه نوبت از منابع دیگر حدود 6 میلیارد تومان به این اردوها اعتبار اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم در بودجه 94 ردیفی به اردوهای راهیان نور دانش‌آموزی اختصاص دهیم که در این زمینه رایزنی‌هایی را انجام داده‌ایم.

کفاش افزود: دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی که کار تربیت معلم را بر عهده دارند برای اعزام به اردوهای راهیان نور اعلام آمادگی کرده‌اند، البته بهتر بود اعزام دانشجو معلمان نیز به عنوان معلمان آینده کشور همراه با دانش‌آموزان صورت می‌گرفت تا تمرینی برای معلمی و استفاده از معنویات این سفر باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها