امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145042
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، مسعود سلطانی‌فر ظهر امروز در مراسم افتتاح موزه بزرگ خراسان در مشهد اظهار داشت: بودجه سال ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، مسعود سلطانی‌فر ظهر امروز در مراسم افتتاح موزه بزرگ خراسان در مشهد اظهار داشت: بودجه سال 94 هنوز قطعی نشده اما به طور میانگین پیش‌بینی می‌کنیم که شاهد رشد 28 درصدی بودجه در سازمان میراث فرهنگی باشیم.

وی ادامه داد: میراث فرهنگی و حفاظت از آنها اصلی اساسی و ضروری برای کشور است و ما امروز خوشحالیم که در این ایام فرخنده موزه بزرگ خراسان با توجه به تاخیری که در افتتاح آن داشتیم امروز در کمترین زمان به بهره‌برداری رسید و امیدواریم که مورد رضایت مجاوران و بیش از 20 میلیون زائر قرار گیرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور ادامه داد: در این موزه بخش‌هایی برای تعاملات فرهنگی، پژوهشی و آموزشی فراهم شده و به نظر می‌رسد این موزه بتواند بهره‌ها و ظرفیت‌های فراوانی را برای سرزمین خراسان به وجود آورد.

سلطانی‌فر بیان کرد: سرزمین خراسان بسیار غنی بوده و قدمتی چند ده‌هزارساله دارد و با توجه به آثار تاریخ و فرهنگی فاخر و قیمتی که دارد باید با تلاش بیشتر مورد توجه قرار گرفته و در راستای شناخت ظرفیت‌های گسترده این سرزمین گام‌های محکم‌تری برداشت.

به گفته وی تا کنون کمتر از 20 درصد از آثار تاریخی و فرهنگی فاخر سرزمین خراسان شناسایی شده و باید با اهتمام ویژه آثار و ظرفیت‌های نهفته این سرزمین را شناسایی کرد.

وی با بیان اینکه ساخت موزه و تکمیل آن در یک زمان خاص محقق نمی‌شود افزود: تمام موزه‌های دنیا مرحله به مرحله تکمیل می‌شود و متناسب با تئوری‌ها و نیاز بشر، اشیا مربوط به هر زمان، جمع‌‌آوری و به صورت مستمر آثار داخل موزه جابجا می‌شود و اشیای جدیدی جایگزین می‌گردد.

انتهای پیام/70005/ط30/پو3002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها