امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۸:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145046
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار حسین ساجدی‌نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ در ادامه نشست خبری با خبرنگاران به

به گزارش خبرنگار انتظامی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، سردار حسین ساجدی‌نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ در ادامه نشست خبری با خبرنگاران به متلاشی شدن 99 باند قاچاق کالا در 11 ماهه گذشته اشاره و اظهار داشت: در حوزه مجموعه پلیس آگاهی و سرقت‌ها نیز تاکنون 1045 باند سرقت در تهران متلاشی شده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ تصریح کرد: 140 باند سرقت منزل، 128 باند کیف‌قاپ، 98 باند زورگیر، 132 باند جعل و کلاهبرداری، 106 باند سرقت اتومبیل و 169 باند سرقت لوازم داخلی خودرو از جمله باندهای متلاشی شده در سطح تهران در 11 ماهه گذشته  هستند.

وی گفت: هم اکنون نیز چند باند شناسایی شده که در طی دو تا سه عملیات گسترده در آینده نزدیک آنها را نیز دستگیر خواهیم کرد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان این مطلب که روند افزایش سرقت نسبت به سال گذشته تقریباً صفر است گفت: تلاش ما و همکاران ما در پلیس تهران باعث شده رشد چندانی را در حوزه سرقت نداشته باشیم و انشاءالله در سال 94 کاهش قابل توجهی را در حوزه سرقت شاهد باشیم؛ البته در این زمینه افزایش گشتی‌های پلیس، میزان تیراندازی و دستگیری سارقان بی‌تأثیر نبوده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ اظهار امیدواری کرد که حوزه قضایی برخورد شدیدتری را با سارقان به خصوص زورگیران، کیف‌قاپان و سارقان به عنف داشته باشد تا احساس امنیت بیشتری را شهروندان شاهد باشند.

سردار ساجدی‌نیا به هماهنگی‌های لازم در زمینه مرخصی سارقان پرخطر اشاره و  اظهار داشت: در این زمینه نیز با قوه قضاییه هماهنگی‌های لازم شده تا سارقان پرخطر و سارقانی که بیشترین مشکل و معضل را دارند در ایام عید مرخصی نداشته باشند.

وی در ادامه به افزایش دستگیری و متلاشی شدن باندهای زورگیر نسبت به سال گذشته اشاره کرد و گفت: متأسفانه زورگیری بحثی است که احساس ناامنی را ایجاد می‌کند و ما از قوه قضاییه درخواست داریم که برخورد سنگین‌تر و شدیدتری را با این دسته از سارقان داشته باشد.

این مقام ارشد انتظامی در ادامه به حوزه مجازی پرداخت و گفت: درصد بالای پرونده‌هایی که در تهران تشکیل می‌شود در پلیس فتا مورد بررسی قرار می‌گیرد که بیشتر موضوعات آن مسائل اقتصادی، مالی و مسائل غیراخلاقی است که بیش از 90 درصد آنها کشف شده و دستگیرشدگان نیز به دستگاه قضا معرفی می‌شوند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ به حوزه جرایم مسلحانه نیز پرداخت و گفت: در این زمینه نسبت به سال گذشته رشد خاصی را نداشته‌ایم. 61 مورد سرقت مسلحانه در تهران داشته‌ایم که 59 مورد آن دستگیر شده‌اند و انشاءالله دو مورد باقیمانده نیز تا پایان سال شناسایی و دستگیر می‌شوند.

وی گفت: جرایم خشن در 11 ماهه اخیر شد خاصی نداشته است و در حوزه قتل نیز نسبت به سال گذشته کاهش را شاهد بوده‌ایم؛ همچنین در نزاع و درگیری دسته‌جمعی نیز شاهد کاهش آمار بوده‌ایم ولی در درگیری و نزاع بین دو نفر رشد را نسبت به قبل داشته‌ایم.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در مورد پلمب قهوه‌خانه‌های سنتی تصریح کرد: در این اماکن نباید تخلفی صورت بگیرد و بیشتر آنها که پلمب شده‌اند به دلیل آن بوده که مجوز لازم برای راه‌اندازی قهوه‌خانه را نداشته‌اند و بیش از 80 درصد آنها فاقد مجوز بوده‌اند.

این مقام ارشد انتظامی در مورد پلمب کافی‌شاپ‌ها نیز گفت: متأسفانه صنوفی هستند که بدون اخذ مجوز از صنف مربوطه فعالیت خود را آغاز می‌کنند و خود صنف مربوطه در این زمینه از پلیس درخواست می‌کند و پلیس نیز نسبت به پلمب آنها اقدام می‌کند.

سردار ساجدی‌نیا در ادامه به فعالیت آتلیه‌های غیرمجاز نیز اشاره کرد و گفت: آتلیه‌ها نیز باید از صنف مربوطه مجوز لازم را داشته باشند و کلیه اطلاعاتی را که از مراسم افراد دارند و عکس‌ها و فیلم‌ها را در فلش یا حافظه ثبت کرده و تحویل مشتریان دهند و اگر در هارد مجموعه چنین مواردی را شاهد باشیم حتماً به صنف معرفی شده و برخورد لازم انجام خواهد شد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پاسخ به سؤالی در مورد جمع‌آوری کودکان کار، زنان آسیب‌دیده و حتی دوجنسی‌ها گفت: برای پلیس کاری ندارد که این افراد را جمع‌آوری کند اما مهمتر از آن خدمت‌رسانی است باید دید چه کسی متولی رسیدگی به امور این افراد است.

این مقام ارشد انتظامی در پایان در مورد حادثه اخیری که در یکی از بانک‌های تهران به وقوع پیوست گفت: سارقان بانک حتماً دستگیر شده و در همان محل در معرض دید شهروندان قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها