امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۶:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145052
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
محمدرضا کلانتر معتمدی فوق تخصص جراحی عروق در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار کرد:‌ متأسفانه من از سال 1344 تا سال 1358 در ...

محمدرضا کلانتر معتمدی فوق تخصص جراحی عروق در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار کرد:‌ متأسفانه من از سال 1344 تا سال 1358 در آمریکا بودم و بلافاصله پس از پیروزی انقلاب وارد کشور شدم و البته در جنگ و درمان مجروحان جنگی ایفای نقش کردم.

وی افزود: اگر چه در خارج از کشور تحولات کشور را رصد می‌کردم ولی نقش مستقیمی در تحولات نداشتم. تا اینکه در جنگ مسئولیت درمان مجروحین را برعهده گرفتم و از این رهگذر خاطراتی زیادی برای من به جای ماند.

معتمدی خاطرنشان کرد: زمان جنگ تیمی اضطراری تشکیل داده بودم تا در تمام تحولات جبهه حضور داشته باشم و به مجروحین خدمت‌رسانی کنم و در تمام این مدت به یک نتیجه رسیدم و آن اینکه خدا حامی این کشور و انقلاب است و اگر پیروزی‌ای در جنگ شکل می‌گیرد فقط با عنایات الهی است.

کلانتر معتمدی گفت: معمولاً عملیات‌ها ساعت 3 نیمه شب آغاز می‌شد و پس از آن تا صبح مجروحین را به مراکز پزشکی می‌رساندند و ما آمادگی خدمت‌رسانی به این مجروحین را داشتیم اما در یکی از عملیات‌ها اتفاق جالبی روی داد.

این فوق تخصص جراحی عروق، گفت:‌در یکی از عملیات‌ها مشاهده کردم که فقط مجروحین عراقی را به درمانگاه می‌آورند و مجروح ایرانی دیده نمی‌شود. و این برای من جالب بود و در نهایت توانستم فردی را پیدا کنم تا با زبان عربی با اسرای عراقی ارتباط بگیرد تا از چند و چون ماجرا آگاه شوم.

وی افزود: این اسرای عراقی گفتند عملیات ایران لو رفته بود و عراقی‌ها نیمه شب منتظر ایرانی‌ها بودند و سیم خاردار و مین‌گذاری ترتیب داده شده بود ولی تا صبح اتفاقی نیفتاد و به ما گفتند دیگر ایرانیان صبح حمله نمی‌کنند و ما به علت بی‌خوابی شبانه به خواب سنگینی فرو رفتیم.

کلانتر معتمدی افزود: این مجروح عراقی به ما گفت صبحگاه دیدیدم ایرانی‌ها مانند اجل معلق بالای سر ما هستند و ما هم گیج از خواب برخواستیم و در بین سیم‌خاردارها و مناطق مین‌گذاری شده توسط خودمان افتادیم و مجروح شدیم.

این فوق تخصص جراحی عروق گفت: از بچه‌های سپاه نیز پرسیدیم که ماجرا چیست؟ آنها گفتند قرار بود نیروهای ایران ساعت 3 صبح وارد عملیات شوند و عملیات را آغاز کنند ولی در زمان مقرر به محل نرسیدند بنابراین فرمانده‌هان سپاه به آنها دستور بازگشت دادند ولی آنها نیز بازنگشتند و به عملیات ادامه دادند.

وی تصریح کرد: به نظر من با توجه به جمیع این اتفاقات می‌توان نتیجه گرفت فقط خواست خدا باعث پیروی در عملیات بود در غیر این صورت در شرایطی که حمله لو رفته بود و سربازان از مافوق تبعیت نکردند و اشتباه محاسباتی بیش از 4 ساعت رخ داده بود چگونه می‌توان در یک عملیات پیروز شد جز اینکه خدا پشت و پناه فرد باشد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها