امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145053
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
مجید قدمی، معاون وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: بر اساس نُرم جهانی کمتر ...

مجید قدمی، معاون وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اظهار داشت: بر اساس نُرم جهانی کمتر از 30 درصد دانش& zwnj;آموزان استثنایی تحت پوشش هستند یعنی باید بیش از سه برابر این جمعیت در مدارس ما باشد.

وی افزود: مشکلات فرهنگی از جمله دلایلی است که موجب می‌شود نتوانیم تمام دانش‌آموزان استثنایی را تحت پوشش قرار دهیم چرا که عده‌ای هستند که فرزندان معلول خود را پنهان می‌کنند.

قدمی با تأکید بر این نکته که مشکل امکانات و فضا برای تحصیل دانش‌آموزان استثنایی نداریم، گفت: مدارس شبانه‌روزی و سیستم فراگیر راه‌اندازی شده است اما برخی خانواده‌ها در مناطق روستایی فرزندانشان را پنهان می‌کنند که البته عدم آوردن این کودکان به مدرسه، جرم تلقی شده و پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس نُرم جهانی، در یک جامعه نرمال با جمعیت دانش‌آموزی ایران که حدود 13 میلیون نفر است، حدود 300 تا 400 هزار دانش‌آموز با نیازهای ویژه هستند که باید در مدارس استثنایی باشند اما اکنون این تعداد کمتر از 120 هزار نفر است که باید این دانش‌آموزان را شناسایی کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار