امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۰۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145058
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، غلامرضا انصاری با اشاره به جشنواره هفته ارگانیک تهران، با برشمردن عناصر موثر در سلامتی اظهارداشت: هوا و تنفس کامل، ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، غلامرضا انصاری با اشاره به جشنواره هفته ارگانیک تهران، با برشمردن عناصر موثر در سلامتی اظهارداشت: هوا و تنفس کامل، غذای سالم و فعالیت بدنی مورد نیاز 3 عنصر اصلی در تامین سلامت انسان هستند و امروزه جهان پیشرفته با تامین این عناصر به دنبال تحقق عمر 150 سال برای انسان است.

وی تصریح کرد: در شرع ما نیز بسیاری از مستحبات و واجبات روی استفاده مطلوب از این 3 عنصر تاکید می‌کنند، به عنوان مثال سحرخیزی و نماز شب به این دلیل توصیه شده است که این دو زمان یعنی قبل از طلوع و غروب آفتاب بهترین تنفس کامل امکان‌پذیر است و همچنین ریه در حالت سجده بیش از هر زمان دیگری فعالیت می‌کند، علاوه بر این، علم ثابت کرده که غذاها و میوه‌هایی که از نظر اعتقادی و مذهبی بر استفاده از آنها تاکید شده، برای حفظ سلامت ارکان حیاتی بدن موثر هستند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: بنابراین اگر امروز بیماری‌های نوپدید در جامعه گریبانگیر مردم شده، علت عمده آن مربوط به کاستی‌ها و کمبودها در زمینه این 3 عنصر است و در بحث غذا، استفاده نابجا از کودهای شیمیایی، نگهدارنده‌ها و افزودنی‌ها باعث از بین رفتن عناصر مفید غذا و ایجاد عوامل مضر برای بدن شده است و امروزه تحقیقات ثابت کرده است طبخ غذا با روغن‌ها، استفاده از کاهنده‌ها مثل آبکش‌کردن برنج و استفاده از هورمون‌ها در مواد پروتئینی و لبنیات، باعث ایجاد تاثیرات سوء و زیان‌بار برای بدن می‌شود.

انصاری با اشاره به مزایای مواد غذایی ارگانیک گفت: تاکید بر ارگانیک بودن مواد غذایی یکی از نکات اساسی و استراتژیک در حفظ سلامت غذا است و ما اگر توسعه محصولات ارگانیک را در سطح کلان از طریق وزارت بهداشت و در سطح خرد از طریق سازمانهای اجتماعی مثل شهرداری‌ها در دستور کار قرار دهیم، از بسیاری از بیماری‌ها جلوگیری می‌شود.

وی تصریح کرد: در سال گذشته بحث حمایت از محصولات ارگانیک به صورت جدی در شورای شهر مطرح و برای عرضه کنندگان محصولات ارگانیک تسهیلات متعددی در سازمان میادین میوه و تره‌بار در نظر گرفته شد و امسال نیز به‌رغم مشکلات بودجه‌ای شهرداری، تلاش می‌کنیم در بودجه سال 94 که این روزها در شورای شهر بررسی می‌شود، سهمی برای حمایت از کشاورزی ارگانیک در اعتبارات سازمان میادین پیش‌بینی کنیم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با تقدیر از برگزاری جشنواره هفته ارگانیک تهران توسط سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار گفت: این جشنواره از یک سو برای آگاه‌سازی مردم درباره محصولات ارگانیک و از سوی دیگر برای تشویق دست‌اندرکاران و فعالان این عرصه بسیار موثر است، ضمناً مابه‌التفاوت قیمت محصولات ارگانیک با سایر محصولات، می‌تواند با دریافت عوارض از محصولات ناسالم و دارای افزودنی‌ها و نگهدارنده‌ها جبران شود.

انصاری خاطرنشان کرد: توسعه محصولات ارگانیک می‌تواند در حفظ سلامت مردم بسیار مفید باشد و در سطح ملی باید تلاش کنیم تا محصولات ارگانیک را توسعه دهیم زیرا تاثیر بسیاری در پیشگیری از سرطان‌ها و بیماری‌های هولناک دارد و از ایجاد هزینه‌های سرسام آوری که کشور باید برای درمان این بیماری‌ها بپردازد جلوگیری می‌کند. بنابراین با صرف یک صدم و چه بسا یک هزارم هزینه‌های درمان می‌توانیم توسعه کشاورزی ارگانیک را تحقق بخشیم و از بروز این بیماری‌ها پیشگیری کرده و طول عمر افراد را نیز افزایش دهیم.

انتهای پیام/

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها