امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۵:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145065
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شهید نعمت(فریبرز) برشنورد در سال 1339 در شهرستان صومعه‌سرا متولد شد و در ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، شهید نعمت(فریبرز) برشنورد در سال 1339 در شهرستان صومعه‌سرا متولد شد و در دبیرستان برشنورد تحصیل کرد.
وی همگام با مردم به عنوان دانش‌آموز مبارز در تظاهرات و برانداختن رژیم ستمشاهی فعالیت بسزایی داشت تا اینکه هشتم آبان ماه 1357 به عنوان اولین شهید استان گیلان در شهرستان صومعه‌سرا به شهادت رسید.نرگس برشنورد، خواهر شهید برشنورد می‌گوید: ما 3 خواهر و 5 برادر بودیم و نعمت فرزند پنجم خانواده بود. آن زمان که نعمت شهید شد من 18 سال داشتم، مادرمان در قید حیات بود اما پدرمان فوت کرده بود.
وی ادامه می‌دهد: نعمت پرشور بود و در راهپیمایی‌های زیادی شرکت می‌کرد، ضمن اینکه اعلامیه امام خمینی(ره) را در روستا پخش می‌کرد.
خواهر شهید برشنورد اضافه می‌کند: وقتی دیر به خانه می‌آمد مادرم می‌گفت «نعمت داری چه کاری می کنی؟» و او آرام جواب می‌داد: «راهی می‌روم که بعداً متوجه می‌شوید».
وی به تحصیل نعمت برشنورد اشاره می‌کند و می‌گوید: آن زمان که نعمت شهید شد کلاس چهارم انسانی درس می‌خواند و درسش خوب بود یعنی دبیرهایش از او تعریف می‌کردند.
خواهر شهید برشنورد در پاسخ به این پرسش که «شهید نعمت برشنورد دوست داشت در آینده چه شغلی را انتخاب کند؟»، بیان می‌کند: او بچه‌ها را خیلی دوست داشت و دلش می‌خواست معلم شود.
وی به روز شهادت برادرش اشاره می‌کند و ادامه می‌دهد: ساعت یک ظهر روز 8 آبان 1357 به شکمش گلوله خورد و او را به بیمارستان فومن رساندند اما نتوانستند برایش کاری کنند و شهید شد. در حقیقت خدا نعمت را داد و نعمت را از ما گرفت.
خواهر شهید برشنورد می‌گوید: از دانش‌آموزان می‌خواهم که ادامه دهنده راه شهدا بوده و گوش به فرمان رهبر باشند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها