امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۶:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145068
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «مضاوی الرشید» استاد عربستانی در رشته «علوم انسان‌شناسی ...

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «مضاوی الرشید» استاد عربستانی در رشته «علوم انسان‌شناسی مذهبی» دانشگاه سلطنتی لندن و از معارضان رژیم آل سعود هشدار داد که روزی زندانیان آل سعود از مردم عربستان و معارضان هم بیشتر می‌شود.

الرشید که نوه آخرین حاکم منطقه حائل عربستان از خاندان آل الرشید است و تلاش خود را در طول سال‌های گذشته به گفتمان مذهبی در عربستان به ویژه بعد از حوادث یازده سپتامبر معطوف کرده در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که هیچ کشوری که با عربستان سر دشمنی داشته باشد از معارضان عربستانی حمایت نمی‌کند.

وی همچنین تأکید کرد که شمار زندانیان سیاسی و عقیدتی در زندان‌های عربستان به حدی رسیده که حتی معارضان نمی‌توانند آمار دقیقی از شمار زندانی‌ها ارائه دهند.

الرشید تأکید کرد که معارضان عربستانی همه تلاش خود را برای آزادی و نجات دوستان در بند خود به کار خواهند گرفت اما نمی‌توان از همه زندانی‌ها در آن واحد حمایت کرد زیرا شمار آنها روز به روز افزایش پیدا می‌کند و ممکن است روزی از تعداد شهروندان عربستانی نیز بیشتر شود.

وی همچنین از تلاش‌های معارضان عربستانی هرچند پراکنده تقدیر کرد و گفت که افتخار معارضان عربستانی به این است که تحت حمایت هیچ دولت و کشوری نیستند و بر اساس قدرت ایمانشان به مطالباتشان به راهشان ادامه می‌دهند.

این استاد دانشگاه و معارض عربستانی یادآور شد که آنها از معارضان مستقلی که تحت حمایت و اشراف کشورهای دیگر نیستند حمایت می‌کنند.

وی همچنین ضمن پافشاری بر لزوم مستقل بودن معارضان عربستانی از دیگر کشورها تأکید کرد که برکنار کردن یک رژیم استبدادی به گونه‌ای که معارضان تحت اشراف یک رژیم خارجی که خود در استبداد دست کمی از عربستان ندارد، قرار بگیرند خواسته و مطالبه معارضان عربستانی نیست.

عربستان یکی از کشورهایی است که به دلیل نقض حقوق بشر همواره مورد انتقاد سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای مانند عفو بین‌الملل قرار گرفته است.

در این کشور هرگونه سخنرانی و کنفرانس در انتقاد از پادشاه یا حکومت بیشترین مجازات و تنبیه را دارد.

عربستان با وجود سرکوب هرگونه اعتراض مسالمت آمیز مردمی اما همچنان مورد انزوا یا محرومیت جهانی قرار نگرفته و از همپیمانان اصلی آمریکا و غرب به شمار می‌رود.

به گفته فعالان حقوق بشری بیش از 30 هزار زندانی سیاسی که بیشتر زندانیان عقیدتی هستند در نقاط مختلف این کشور در زندان به سر می‌برند.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها