امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۶:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145082
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جو بایدن معاون باراک اوباما در کنفرانس امنیتی مونیخ به ایراد سخنرانی پرداخت.

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جو بایدن معاون باراک اوباما در کنفرانس امنیتی مونیخ به ایراد سخنرانی پرداخت.

معاون اول رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «اروپا،‌ سنگ بنای تعامل آمریکا با دقیه جهان است. آمریکا و اروپا اکنون با آزمایش مواجه هستند. باید بر اصول اصلی خودمان تاکید کنیم».

وی افزود: «ما باید از از تجدید روابط (با روسیه) به دادن اطمینان مجدد به کل اروپا حرکت کنیم».

معاون اول اوباما با اشاره به اقدامات آمریکا علیه روسیه هم گفت: هدف ما به هیچ‌وجه نابودی یا تضعیف اقتصاد روسیه نیست. ما می‌گوئیم رئیس‌جمهور پوتین با یک انتخاب مهم مواجه است، یا باید از اوکراین خارج شود و یا اینکه با تداوم انزوا و فشار اقتصادی در داخل روبرو خواهد بود».

بایدن همچنین تاکید کرد که «ما به کمکهای امنیتی به اوکراین ادامه خواهیم داد. ما به یک صلح قابل احترام معتقدیم و همچنین معتقدیم که اوکراینی‌ها حق دفاع از خودشان را دارند».

مقام ارشد کاخ سفید همچنین درباره راه‌حل پایان بحران اوکراین هم اینچنین گفت: آمریکا اعتقاد ندارد که راه‌حل پایان درگیری،‌ نظامی است».

معاون رئیس دولت آمریکا با انتقاد از مخارج پایین نظامی و دفاعی کشورهای عضو ناتو هم این چنین گفت: «هر یک از کشورهای عضو ناتو باید تعهدش برای صرف هزینه 2 درصد از تولید ناخالص ملی خود به مسائل دفاعی را رعایت کند».

وی با تهدید مسکو به اعمال تحریم‌های بیشتر هم تاکید کرد روسیه باید متوجه باشد که اگر به مسیر کنونی خود(در اوکراین) ادامه دهد، غرب به اعمال هزینه‌های بیشتر بر آن ادامه خواهد داد.

بایدن با اشاره به سفر اخیر فرانسوا اولاند و آنگلا مرکل به مسکو و دیدارشان با ولادیمیر پوتین گفت: «آمریکا از تلاش صلح فرانهس و آلمان حمایت می‌کند اما باید اقدامات روسیه مورد قضاوت قرار گیرد و نه تنها توافقات آن».

انتهای پیام/

برای دریافت خبرنامه روزانه تحولات اوکراین، پیامی با عنوان «اوکراین» به آدرس زیر ارسال کنید:

FarsNewsInt@gmail.com

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها