امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۶:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145089
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق،‌ گروه‌های مسلح و عناصر تروریستی در منطقه «غوطه شرقی دمشق» این ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق،‌ گروه‌های مسلح و عناصر تروریستی در منطقه «غوطه شرقی دمشق» این روزها به شدت از تحرکات ارتش سوریه در مناطق اطراف شهر «دوما»،‌ پایگاه اصلی گروه تروریستی «جیش الاسلام» به سرکردگی «زهران علوش» در ریف دمشق اظهار نگرانی می‌کنند.

آنچه بر میزان این نگرانی‌ها افزوده، حملات شدید و گسترده نیروی هوایی ارتش سوریه علیه مواضع گروه‌های تروریستی در مناطق مختلف غوطه شرقی دمشق از جمله شهر دوما است.

بر کسی پوشیده نیست که این گروه‌های تروریستی هم اکنون به شدت تحت فشار حملات ارتش سوریه به خصوص در جبهه‌های تل کردی و الریحان هستند و با نگرانی در انتظار آغاز عملیات آزادسازی دوما می‌باشند که آزادسازی آن به معنای تامین امنیت کامل پایتخت سوریه است.

هم اکنون روزهاست که محورهای تل کردی و الریجان شاهد درگیری‌های شدید بین نیروهای ارتش سوریه و نیروهای دفاع ملی با گروه‌های مسلح تروریستی به سرکردگی زهران علوش است و از سه‌شنبه گذشته ارتش سوریه جبهه «الوافدین»‌ را نیز گشوده و مواضع گروه‌های مسلح را زیر آتش توپخانه و نیروی هوایی خود گرفته است، به همین دلیل است که علوش از روز چهارشنبه تهدیدات و از صبح پنج‌شنبه حملات موشکی و خمپاره‌ای خود به شهر دمشق، پایتخت سوریه را از سر گرفت، شاید به این طریق مانع پیشروی ارتش سوریه به دوما شود، چون به خوبی می‌داند، از دست دادن دوما به معنای نابودی وی و گروهش است.

نه تهدیدات علوش و نه حملاتش علیه مناطق مسکونی نمی‌تواند، محورهای عملیاتی الریحان و تل کردی را آرام و ارتش سوریه را از عملیات‌هایش منصرف کنند. اینجاست که تحرکات ارتش سوریه بیم و نگرانی گروه‌های مسلح را بدنبال دارد و به همین دلیل، آنها تاکید دارند که ارتش سوریه در تدارک نبردی گسترده از غوطه شرقی و توامان از محور «عدرا» است که فاصله چندانی با دوما ندارد و اولین هدف در این راه آزادسازی منطقه تل کردی است که با سقوط آن بر گروه‌های مسلح، دسترسی به خط اول دفاعی آنها برای ارتش سوریه بسیار سهل و آسان است.

تاکنون منابع میدانی و نظامی سوری سخنی درباره قصد انجام عملیات گسترده از سوی ارتش سوریه در محور دوما نگفته‌اند، اما بیم و نگرانی‌های گروه‌های مسلح خبر از وجود نیات و مقاصدی برای عملیات در این محور وجود دارد، چون علوش بخاطر موشک‌ها و خمپاره‌هایی که علیه دمشق شلیک کرده و موجب کشته و زخمی شدن ده‌ها شهروند غیر نظامی شده باید بهای سنگینی بپردازد و عدم تایید یا تکذیب این خبرها به معنای وجود اسرار نظامی در این محور عملیاتی است.

از سوی دیگر، گزارش شده است که گروه تروریستی جیش الاسلام روز گذشته (جمعه) نیز به حملات موشکی و خمپاره‌ای خود علیه کوی‌های مختلف دمشق از جمله ابو رمتنة، المزة، المهاجرین، المالکی، البرامکة، القصاع، المزرعة و العباسیین و دو دانشکده تربیت و اقتصاد ادامه داد که براساس آمار رسمی کشته شدن 11 شهروند غیر نظامی سوری و زخمی شدن ده‌ها نفر دیگر را درپی داشت.

انتهای پیام/ز

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها