امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145093
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حزب سلفی «الاصلاح» یمن با بیانیه قانون اساسی جدید این کشور که روز گذشته توسط

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حزب سلفی «الاصلاح» یمن با بیانیه قانون اساسی جدید این کشور که روز گذشته توسط انصارالله و کمیته های مردمی وابسته به آن اعلام شد، مخالفت کرد.

شبکه العربیه گزارش داد که مقامات و مسئولان محلی جنوب یمن نیز مخالفت خود را با این بیانیه اعلام کردند.

مراسم اعلام بیانیه قانون اساسی جدید یمن، روز جمعه (17 بهمن) ، در کاخ ریاست‌جمهوری در صنعا پایتخت این کشور با حضور شخصیت‌های سیاسی این کشور از جناح‌‌های مختلف یمنی برگزار شد.

بر اساس قانون اساسی جدید یمن در دوره انتقالی شورای پنج نفره مسئولیت‌های رئیس جمهور را بر عهده خواهد گرفت.

همچنین مجلس انتقالی جای مجلس نمایندگان منحل شده را خواهد گرفت و شورای ریاستی دولت پیشبرد امور تشکیل می‌دهد. این مجلس متشکل از بیش از 500 عضو خواهد بود.

براساس این بیانیه، دولت انتقالی ملزم به رعایت حقوق و آزادی‌ها در مرحله انتقالی است و روابط خارجی نیز بر اساس حسن همجواری و عدم دخالت در امور داخلی دیگر کشورهاست.

همچنین کمیته‌های انقلابی نمایندگان انقلاب یمن هستند و در شهرهای مختلف زیرشاخه‌های آن فعالیت خواهند کرد.

قانون اساسی جدید یمن تصریح می‌کند که کمیته عالی انقلاب این کشور تصمیم گرفته که یک شورای ملی انتقالی 551 نفره را بجای پارلمان سابق تشکیل دهد که در آن علاوه بر حق حضور نمایندگان مجلس سابق، گروه‌های سیاسی که در مجلس قبلی یمن حضور نداشته‌اند، حضور خواهند داشت.

انتهای پیام/ح

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها