امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۴:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145103
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه، گروه توسعه ملی عربی که مقر آن در ژنو است در گزارشی اعلام کرد: اسرائیل چهارصد فلسطینی را ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه، گروه توسعه ملی عربی که مقر آن در ژنو است در گزارشی اعلام کرد: اسرائیل چهارصد فلسطینی را در ژانویه گذشته بازداشت کرده است که تقریبا به طور میانگین روزانه سیزده فلسطینی را شامل می‌شود.

این گروه تصریح کرد: بیش‌تر بازداشتی‌ها از استان‌های کرانه باختری و قدس و پانزده نفر هم از فلسطینیان غزه هستند که چهار نفر آنها در حال ماهیگیری در دریا بازداشت شدند و چهار تن هم تاجر بودند که اسرائیل آنها را در گذرگاه «ایرز» در حال تردد به نوار غزه اسیر کرده است.

گروه توسعه ملی عربی اضافه کرد: حدود پنجاه و هفت تن از جمع چهارصد اسیر فلسطینی زیر هجده سال دارند و چندین خبرنگار، روزنامه نگار یا دانشگاهی در بین بازداشتی‌های ماه ژانویه گذشته هستند.

این گروه خاطر نشان کرد: بیش از یکصد حکم بازداشت بدون تفهیم اتهام یا محاکمه در ماه ژانویه صادر شده و همچنین بازداشت ده‌ها تن از اسرای اداری در زندان‌های رژیم اشغالگر بدون اتهام یا محاکمه‌ای تمدید شده است به گونه‌ای که شمار بازداشتی‌های اداری را به حدود پانصد تن رسانده است.

به گزارش فارس، بیشتر بازداشتیان اداری از استان الخلیل در کرانه باختری هستند که از بین آنها 12 نفر از اعضای مجلس قانونگذاری فلسطین هستند که سال‌های طولانی بدون اتهامی مشخص یا مجوز قانونی در زندان به سر می برند بنابراین مقامات رژیم اشغالگر علت بازداشت آنها را وجود پرونده‌های محرمانه علیه آنان بیان کردند و به اسرا یا وکلای آنها نیز اجازه نمی‌دهند اطلاعی از آنها بدست آورند.

گروه توسعه ملی عربی همچنین از بالا رفتن موج بازداشت‌های خودسرانه و جمعی از سوی نیروهای رژیم اشغالگر صهیونیستی ابراز نگرانی عمیق کرد و گفت:نظامیان اسرائیلی در حمله به فلسطینیان و بازداشت آنها حتی به زنان و کودکان هم رحم نمی‌کنند و پس از بازداشت آنها را در شرایطی که از کم ترین شرایط حیات انسانی محروم است، حبس می‌کنند.

این گروه مداخله جامعه بین المللی برای توقف بازداشت های خودسرانه که مجازات جمعی فلسطینیان محسوب می شود خواستار شد و گفت: کاملا آشکار است که اسرائیل به دنبال انتقام گیری از فلسطینیان است و بازداشت‌های خودسرانه ارتباطی با حفظ امنیت اسرائیل آن گونه که مقامات این رژیم اشغالگر ادعا می کنند ، ندارد.
انتهای پیام/ز
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار