امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۷:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 145105
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به ملت و ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به ملت و دولت ایران تبریک و شادباش گفت.

اسماعیل رضوان، یکی از رهبران حماس در گفت‌وگو با فارس تاکید کرد: رویدادهای سال 1979 ایران که با پیروزی انقلاب اسلامی این کشور همراه شد، تحولی بی نظیر به نفع آرمان‌های فلسطین و اعتبار بخشی به قضیه فلسطین بود.

وی افزود:با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران یکی از مسائل مهمی که سرلوحه سیاست خارجی ایران قرار گرفت حمایت از گروه‌های مقاومت برای نابودی رژیم اشغالگر قدس بود که امام بارها در بیانات خویش به آن اشاره کرده بودند.

رضوان گفت: هنوز چند روزی از پیروزی انقلاب اسلامی ایران نگذشته بود که دولت موقت جمهوری اسلامی ایران در 29 بهمن 1357 رابطه ایران با اسرائیل را قطع کرد و یاسر عرفات رهبر فلسطینیان را به عنوان نخستین رهبر یک کشور خارجی به خاک ایران پذیرا شد و پرچم فلسطین را بر بام سفارت رژیم صهیونیستی بر افراشت.

رهبر حماس پشتیبانی ایران از گروه‌های مقاومت فلسطین را در پیروزی‌های مقاومت برابر تجاوزهای رژیم اشغالگر صهیونیستی بسیار تاثیرگذار خواند و گفت: این حمایت بزرگ اصولی است.

رضوان افزود: حمایت ایران از آرمان‌های فلسطین تنها به کمک‌ها به گروه‌های مقاومت در زمینه‌های کارشناسی، مستشاری یا سلاح و تجهیزات نظامی خلاصه نمی‌شود و بلکه فلسطینیان از حمایت‌های سیاسی و بشردوستانه ایرانی‌ها نیز بهره‌مند است.

رضوان در ادامه به مواضع امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران در بیداری اسلامی امت اسلامی گفت:حضرت امام رحمه الله علیه فرزندان امت اسلامی را از خطر نقشه صهیونیستی در منطقه و آنچه که آرمان‌های فلسطینی و جهان اسلام را تهدید می‌کند آگاه ساخت.

رهبر حماس تاکید کرد: اینکه جمهوری اسلامی ایران از زمان پیروزی انقلاب خود در سی و شش سال پیش تاکنون در معرض حملات غرب قرار گرفته است حمایت آن از گروه‌های مقاومت فلسطینی در برابر اشغالگران صهیونیست است و به همین خاطر نوار غزه از 9 سال پیش در محاصره اسرائیل قرار گرفت تا مانع رسیدن کمک های ایران به غزه باشد.

رضوان تصریح کرد:همه کسانی که با اسرائیل جنگ می کنند یا در فکر حمله و مقاومت هستند در دایره هدف اسرائیل قرار گرفته‌اند و این نشان می‌دهد که ما راه درست را در پیش گرفته‌ایم و در این راستا باید سطح هماهنگی بین جنبش‌های و گروه‌های فلسطینی برای ضربه زدن بر دشمن صهیونیستی و به لرزه در آوردن امنیت آن بالا برود.

وی بر ضرورت ارتقای عملکرد مقاومت و فعالیت‌های ضد صهیونیستی آن تاکید کرد و گفت: مقاومت در داخل سرزمین های اشغالی 1948 و در کرانه باختری و قدس باید فعال تر شود.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها